راه سخت ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال جاری

به گزارش مجله ایرکا، بر اساس نقشه آرای الکترال 50 ایالت آمریکا، ترامپ برای پیروزی بر بایدن راه بسیار دشواری در پیش دارد.

راه سخت ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال جاری

دونالد ترامپ در 6 ماه گذشته در حال تجربه سریع ترین افول یک رییس جمهوری مستقر در کاخ سفید در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای چهارساله دوم است.

به گزارش خبرنگاران، همه نظرسنجی ها حاکی از پیشتازی جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ است و اگر شرایط با وضع کنونی ادامه یابد، به گمان بسیاری از ناظران شکست ترامپ در انتخابات آینده قطعی به نظر می رسد؛ مگر اینکه در 3 ماه آینده اتفاقی غیرمنتظره و رویدادی شگفت صحنه را به نفع ترامپ تغییر دهد؛ که البته در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چنین اتفاقات و احتمالاتی بعید نیست.

بر اساس گزارش شبکه خبری سی ان ان آمریکا با توجه به شرایط کنونی نظرسنجی ها میزان آرای الکترال بین دو نامزد اصلی انتخابات سوم نوامبر(13 آبان) سال جاری پیش بینی شده است و در این پیش بینی شرایط بایدن از نظر کسب آرای الکترال بسیار بهتر از ترامپ است.

نقشه زیر شرایط آرای الکترال را در 5 نوع ایالت های قطعا دموکرات، متمایل به دموکرات و قطعا جمهوریخواه و متمایل به جمهوریخواه و ایالت های مردد دسته بندی نموده است.

به نوشته سی ان ان: در چشم انداز جدیدی که بر اساس نظرسنجی های معتبر در نقشه ترسیم شده ترامپ با پایه 125 رای الکترال (برای پیروزی در انتخابات کسب حداقل 270 رای الکترال ضروری است.) از 20 ایالتی که گمان می رود به طور قطعی به ترامپ رای خواهند داد، وارد رقابت با بایدن خواهد شد؛ اگر این میزان آرای الکترال را به مجموع 45 رای الکترال در ایالت های متمایل به ترامپ هم اضافه کنید باید گفت ترامپ برای پیروزی در انتخابات آینده 100 رای الکترال کم دارد که کسب این میزان رای الکترال به این معناست که او باید در جریان انتخابات آینده کوشش کند رای و نظر ایالت های مردد و متمایل به بایدن را به طور کامل از آن خود کند که کار بسیار سختی خواهد بود.

اما در جبهه مقابل و برای ستاد انتخاباتی بایدن او با پایه 203 رای الکترال قطعی از 16 ایالت به مصاف ترامپ خواهد رفت و اگر 65 رای الکترال متمایل به بایدن را هم طبق نقشه به او اضافه کنید او با کسب 268 رای الکترال تنها احتیاج به 2 رای الکترال برای پیروزی دارد و این گونه به نظر می رسد او کار راحت تری برای پیروزی بر ترامپ دارد؛ در حالی که ترامپ باید برای پیروزی بر بایدن 100 رای الکترال را از میان ایالت های مردد و یا حتی متمایل و نزدیک به دموکرات ها جمع کند که کاری بسیار سخت به نظر می رسد.

بر اساس نقشه، 7 ایالت صحنه نبرد دو نامزد خواهد بود که مجموع آرای الکترال آنها 100 رای است و ترامپ برای پیروزی بر بایدن به همه این 100 رای الکترال احتیاج دارد در حالی که بایدن تنها کافی است از بین این 100 رای الکترال 2 رای را کسب کند و به عبارتی با نقشه فوق تنها پیروزی بایدن در یکی از این 7 ایالت کافی است تا او را به کاخ سفید رهنمون کند.

این 7 ایالت مردد و آرای الکترال آنها عبارتند از:

آریزونا(11 رای الکترال)، فلوریدا (29)، جورجیا (16)، مِین (منطقه دوم کنگره : 1 رای الکترال)، کارولینای شمالی (15)، اوهایو (18)، ویسکانسین (10)

بیشنر بخوانید:

ترامپ خواهان تعویق انتخابات آمریکا شد

رای گیری پُستی در آمریکا چگونه است؟

سازوکار انتخابات آمریکا؛ از رای مردم تا رای الکترال

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 494

به "راه سخت ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه سخت ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید