فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در خوزستان ، خطر جدی ورود به موج چهارم بیماری

به گزارش مجله ایرکا، سخنگوی وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به جدی بودن خطر ورود به خیز چهارم بیماری کووید-19 در کشور، گفت: افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در گروه های سنی جوان طی هفته های اخیر، لزوم همزیستی هوشمندانه کلیه گروه های سنی با بیماری را بیش از گذشته حائز اهمیت می کند.

فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در خوزستان ، خطر جدی ورود به موج چهارم بیماری

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیما سادات لاری، گفت: فرایند موارد بستری در استان خوزستان شدیدا افزایشی است و در استان های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، اصفهان، فارس و سمنان شاهد ایجاد فرایند ملایم صعودی در موارد بستری روزانه هستیم.

وی افزود: افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در گروه های سنی جوان طی هفته های اخیر، لزوم همزیستی هوشمندانه کلیه گروه های سنی با بیماری را بیش از گذشته حائز اهمیت می کند؛ چراکه افزایش ابتلای گروه های سنی پایین تر به کرونا، هشداری برای ابتلای افراد سالمند خانواده خواهد بود.

لاری ادامه داد: خطر ورود به خیز چهارم بیماری در کشور جدی است و همه ما باید برای جلوگیری از ایجاد آن دست به دست هم دهیم.

وی افزود: امیدواریم با توجه به شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در کشورمان و قدرت سرایت بسیار بالای این ویروس موتاسیون یافته، هموطنان در کلیه گروه های سنی، با پرهیز جدی تر از تردد غیرضروری، تشدید فاصله گذاری اجتماعی و خودداری از برگزاری هر گونه دورهمی و مهمانی های خانوادگی کمک کنند تا با همکاری یکدیگر مانع از ایجاد موج جدید بیماری در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 848

به "فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در خوزستان ، خطر جدی ورود به موج چهارم بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در خوزستان ، خطر جدی ورود به موج چهارم بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید