زمان ثبت نام مجردها در مسکن ملی مشخص شد

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران، دیروز (15 دی) آخرین مهلت ثبت نام نهضت ملی مسکن بود؛ اما آقایان مجرد برای دوره تازه ثبت نام از چه زمانی باید اقدام کنند؟

زمان ثبت نام مجردها در مسکن ملی مشخص شد

آن طور که تسنیم گزارش داده، محمود محمودزاده با اشاره به ثبت نام 2 میلیون و 456 هزار خانوار در نهضت ملی مسکن، گفت: تمامی این متقاضیان به جز حدود 100 هزار نفر پالایش شده اند.

وی با بیان این که فهرست متقاضیان پالایش شده به کارتابل استان ها و سازمان های مربوط ارسال شده است، افزود: پس از این مرحله، کنترل فیزیکی مدارک و شرط پنجم یعنی سکونت 5 سال بررسی می شود.

آغاز دور تازه ثبت نام برای مجردها

وی همچنین با اعلام اینکه دیروز آخرین مهلت ثبت نام برای متقاضیان نهضت ملی مسکن بود، شرح داد: 15 دی ماه آخرین مهلت برای دوره ثبت نامی بود که از 28 مهرماه امسال آغاز شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر این اساس در دوره تازه ثبت نام، آقایان مجرد بالای 23 سال می توانند از دوشنبه هفته آینده 20 دی ماه اقدام به ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن (ثمن) کنند.

محمودزاده با اشاره به این شرط تحویل واحدها به آقایان مجرد که تأهل آنها خواهد بود، تأکید کرد: در صورتی که متقاضیان در موعد تحویل متأهل نشده باشند، تمام تسهیلات و تخفیفات در نظر گرفته شده برای آنها حذف و واحد مسکونی به قیمت روز تحویل می شود.

تقلیل سابقه سکونت به یک سال

بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان، برای مهاجران از کلانشهرها، سابقه سکونت به یکسال تقلیل پیدا کرده است. بدین معنا اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد.

همچنین برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون بر اساس حکم اداری و یا بر اساس تشخیص حوزه های علمیه، سابقه سکونت 5 ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست.

سامانه ثمن برای ثبت نام متقاضیان فاقد مسکن طراحی شده و تا به امروز بیش از 2 میلیون و 400 هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده و امروز مهلت ثبت نام برای 460 شهر به اتمام می رسد.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه بازار مسکن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1291

به "زمان ثبت نام مجردها در مسکن ملی مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان ثبت نام مجردها در مسکن ملی مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید