سامسونگ در سال 2020؛ ادامه نبرد برای موفقیت

به گزارش مجله ایرکا، اگرچه سامسونگ در سال 2019 گوشی های مهمی مانند گلکسی اس 10 و نوت 10 را بدون هیچ مسئله ای روانه بازار کرد، ولی مسائل ایجاد شده برای گلکسی فولد نشان داد که تکرار چنین اشتباهاتی هزینه زیادی را به این شرکت متحمل می نمایند. در ادامه به عملکرد این شرکت در سال 2019 می پردازیم و برآورد هایی را در خصوص بعضی اقدامات سامسونگ در سال 2020 مطرح می کنیم.

سامسونگ در سال 2020؛ ادامه نبرد برای موفقیت

افزودن مدل e به گوشی های گلکسی اس

گوشی های گلکسی اس مهم ترین گوشی های سامسونگ هستند و رقیب مستقیم گوشی های آیفون اپل، خانواده P هواوی و گوشی های پیکسل گوگل محسوب می شوند. طی چند سال گذشته، سامسونگ برای اینکه بتواند احتیاجهای کاربران متفاوت را پاسخ دهد، مدل معمولی و مدل بزرگ این گوشی ها را معرفی می کرد. اما در سال 2019 مدل سومی هم معرفی گردید که به غیر از اندازه اندکی کوچک تر از ویژگی های شاخص دیگری هم بهره می برد.

سامسونگ در فوریه 2019 چند روز قبل از شروع به کار نمایشگاه MWC از گوشی های گلکسی اس 10، اس 10 پلاس و S10e رونمایی کرد. اس 10 و اس 10 پلاس شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و مهم ترین تفاوت آن ها در زمینه اندازه نمایشگر و ظرفیت باتری است. علاوه بر این، مدل پلاس از یک دوربین سلفی بیشتر هم بهره می برد. کاربران برای خرید مدل پایه این گوشی ها هنگام عرضه به ترتیب باید مبلغ 899 و 999 دلار می پرداختند که تقریبا مشابه قیمت گوشی های آیفون XS و XS مکس به حساب می آید.

سامسونگ برای رقابت با آیفون XR تصمیم گرفت مدل S10e را عرضه کند. در مقایسه با مدل های اصلی خانواده، این گوشی از نمایشگر کوچک تر تخت، رزولوشن پایین تر و باتری کوچک تر بهره می برد و به جای 8 گیگابایت رم دارای 6 گیگابایت رم است. اما از طرفی دیگر، از لحاظ تراشه، دوربین اصلی و دیگر ویژگی ها مشابه برادران گران تر خود است. این گوشی هم مانند آیفون XR در ابتدای عرضه با قیمت 749 دلار روانه بازار شد.

گلکسی فولد؛ شکست یا پیروزیت؟

فقط چند روز بعد، سامسونگ در نمایشگاه MWC از نخستین گوشی تاشو خود به نام گلکسی فولد رونمایی کرد. این گوشی از نمایشگر انعطاف پذیر پیشرفته ای بهره می برد و به همین خاطر با وجود اندازه 7 اینچی می تواند تا گردد و در جیب کاربر قرار بگیرد. سامسونگ برای این گوشی قیمت پایه 1980 دلاری در نظر گرفت.

مدتی بعد که این محصول برای آنالیز پیش از عرضه به دست کارشناسان و خبرنگاران رسید، مسائل گلکسی فولد سروصدای زیادی به راه انداخت. نمایشگر از محافظ مهمی بهره می برد که در نگاه اول به نظر می رسید یک محافظ نمایشگر معمولی است و بعد از جدا کردن این لایه، نمایشگر هم تا حد زیادی از کار می افتاد. البته این تنها مشکل گلکسی فولد نبود و سامسونگ برای حل این ضعف ها، عرضه آن را چندین ماه به تعویق انداخت.

حتی مدل بهبود یافته این گوشی که ماه ها بعد عرضه شد، باز هم مسائل مختلفی دارد و کاربران باید با احتیاط زیادی از آن بهره ببرند. در حال حاضر، این محصول یک گجت بسیار پیشرفته است که اگرچه بعضی خواهان استفاده از آن هستند، ولی تا زمانی که مسائل مهم آن رفع نگردد، هیچ کسی به آن احتیاج ندارد.

تحولات سری نوت

گلکسی نوت 10 بار دیگر توان سامسونگ را از لحاظ بهره گیری از بهترین نمایشگر، بهترین دوربین ها و بهترین باتری ها نشان داد. این بار سامسونگ فقط یک گوشی گلکسی نوت معرفی نکرد و در کنار گلکسی نوت 10 پلاس شاهد عرضه مدل استاندارد این گوشی بودیم تا کاربران بیشتری بتوانند گلکسی نوت مطابق با احتیاجهای خود را خریداری نمایند. این رویکرد جدید سامسونگ جواب داد و علاوه بر دریافت نقدهای مثبت، از لحاظ فروش هم آمار قابل توجهی برای سامسونگ به ارمغان آوردند.

سامسونگ در سال 2020

چند ماه قبل سامسونگ در جریان کنفرانس توسعه دهندگان از طراحی یک گوشی تاشو با مکانیسم عمودی رونمایی کرد که همین کار حدس های متعددی را در پی داشت. سامسونگ هم مطابق هر سال، در نمایشگاه های CES و MWC حضور فعالی خواهد داشت و در ادامه به صورت مختصر به عملکرد سامسونگ در سال 2020 می پردازیم که البته تمرکز اصلی این مطلب مربوط به گوشی های هوشمند است.

گلکسی اس 11

سامسونگ در تاریخ 11 فوریه (22 بهمن) از گوشی های گلکسی اس 11 یا به عبارتی گلکسی اس 20 رونمایی می نماید. سامسونگ در سال 2020 با عرضه این خانواده باید بتواند رقبای قدرتمندی برای گوشی های آیفون 11 را عرضه کند. این شرکت بارها و بارها توانایی خود را در ساخت گوشی های جذاب نشان داده است. در هر صورت خانواده گوشی های گلکسی اس هر ساله از جذاب ترین گوشی های اندرویدی محسوب می شوند و سامسونگ در سال 2020 هم با توجه به گزارش های منتشر شده قرار است گوشی های جذابی را روانه بازار کند.

گلکسی فولد 2

گلکسی فولد 2 بیش از هر چیز دیگری باید دوام بالایی داشته باشد تا کاربران بتوانند با خیال راحت از آن استفاده نمایند. اگر سامسونگ می تواند این چالش را حل نماید، سپس باید به طراحی، ویژگی های پر زرق وبرق و دیگر موارد توجه نشان بدهد. بر اساس تصاویر و گزارش های منتشر شده، گلکسی فولد 2 برخلاف نسل قبلی از طراحی عمودی بهره می برد و ظاهرا قیمت آن حدود نصف گلکسی فولد است. در نهایت باید ببینیم سامسونگ در سال 2020 می تواند گوشی تاشو مستحکمی را روانه بازار کند یا نه.

سری گلکسی A

این شرکت کره ای سال گذشته با عرضه چندین گوشی عضو خانواده گلکسی A توانست نظر کاربران زیادی را جلب کند. سامسونگ در سال 2020 با عرضه پرچم داران مقرون به صرفه می تواند بخش قابل توجهی از سهم بازار شرکت های چینی فعال در این حوزه را از آن خود کند. یکی از تحلیلگران معتقد است که با توجه به مسائل پیش آمده برای گوشی های هواوی و فقدان سرویس های گوگل در آن ها، سامسونگ می تواند بخش از مشتریان هواوی را جذب خود کند.

سامسونگ در کشور هند مقام اول را به شیائومی واگذار نموده و شرکت هایی مانند ریلمی، ویوو و اوپو فاصله چندانی با سامسونگ ندارند. شرکت سامسونگ در سال 2020 با توجه بیشتر به گوشی های سری گلکسی A قادر به افزایش فاصله خود با رقبا خواهد بود.

شرایط اقتصادی سامسونگ در سال 2020

شرکت سامسونگ از لحاظ اقتصادی مسئله ای ندارد. بعد از پیروزیت گسترده گوشی های گلکسی A و فروش عالی گلکسی نوت 10، شرکت سامسونگ در بازار گوشی های هوشمند شرایط مناسبی دارد. تا زمانی که این شرکت به عرضه محصولات جذاب و پیروز ادامه دهد و ضمناً ضرر مهمی تجربه نکند، مانند هزینه های هنگفت مربوط به بازطراحی گلکسی فولد، این شرکت از لحاظ اقتصادی با مسئله ای روبرو نمی گردد.

یکی از تحلیلگران در این رابطه می گوید که اگرچه فروش گوشی ها نسبت به دوران اوج خود بسیار کمتر شده اند، ولی سامسونگ از جمله معدود شرکت هایی است که به وسیله فروش گوشی ها درآمد قابل توجهی کسب می نماید و کاربران زیادی در سرتاسر دنیا اشتیاق زیادی برای خرید گوشی های جدید سامسونگ دارند.

سخن آخر

همان طور که می دانید سامسونگ در زمینه عرضه گجت های متنوع ید طولایی دارد ولی همانطور که گفتیم تمرکز اصلی این مطلب بر گوشی ها و گجت های مربوط به آن ها است. سامسونگ سال گذشته از ایرفون گلکسی بادز رونمایی کرد و به نظر می رسد در کنار گوشی های گلکسی اس 11، نسل جدید آن به نام گلکسی بادز پلاس رونمایی می گردد.روی هم رفته سامسونگ باید توجه زیادی به گجت های پوشیدنی مانند ایرفون ها و ساعت های هوشمند نشان بدهد زیرا درآمد قابل توجهی برای شرکت ها به ارمغان می آورند.

از دیگر اقدامات مؤثر سامسونگ در سال 2019 می توانیم به افزایش سرعت ارائه اندروید 10 برای گوشی های گلکسی اس و گلکسی نوت اشاره کنیم که امیدواریم سامسونگ در سال 2020 هم این فرایند را ادامه دهد و حتی بهبود ببخشد. در آخر هم باید بگوییم با توجه به تحریم های گسترده آمریکا علیه هواوی، سامسونگ با ارائه گوشی های جذاب با برچسب قیمت مناسب در سرتاسر دنیا، بیش از پیش می تواند مشتریان شرکت هواوی را جذب کند و این یک فرصت بسیار مناسب برای سامسونگ محسوب می گردد که نباید آن را از دست بدهد.

شما در خصوص عملکرد سامسونگ در سال 2020 چه فکر می کنید؟ آیا این شرکت در این سال می تواند فاصله خود را با رقبا بیشتر کند و درآمد بیشتری کسب کند؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

ال جی در سال 2020؛ فرارسیدن زمان تغییر

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 64

به "سامسونگ در سال 2020؛ ادامه نبرد برای موفقیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ در سال 2020؛ ادامه نبرد برای موفقیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید