سفری هیجان انگیز به اعماق دریا در آکواریوم استانبول، عکس

به گزارش مجله ایرکا، استانبول شهری پر از جاذبه های دیدنی و شگفتی های تاریخی و طبیعی است. شهری که میتواند هر گردشگری با هر سلیقه ای را راضی نگه دارد. یکی از خاص ترین جاذبه های این شهر آکواریوم استانبول است.

سفری هیجان انگیز به اعماق دریا در آکواریوم استانبول، عکس

اگر گشت و گذار در جهانی زیر آب را دوست داشته باشید و به آن علاقه مند باشید، قطعا این آکواریوم می تواند لحظه های خیلی خوبی را برایتان رقم بزند.

آکواریوم استانبول که در سال 2011 افتتاح شد، عنوان عظیم ترین آکواریوم موضوعی جهان را از آن خود نموده است.

آکواریوم استانبول در مقایسه با دیگر آکواریوم های موجود در جهان که جهانی زیر آب را به نمایش می گذراند، از جدید ترین آکواریوم های جهانست. آکواریوم استانبول با استفاده از آخرین تکنولوژی روز جهان ساخته شده و در لیست عظیم ترین آکواریوم های جهان قرار می گیرد.

آکواریوم استانبول به دلیل وجود آکواریوم های موضوعی با تم های مختلف و فضای آموزشی و تفریحی مختلف قابل قیاس و مقایسه با دیگر آکواریوم های جهان نیست.

چرا باید آکواریوم استانبول را انتخاب کنیم؟

آکواریوم استانبول یکی از معروف ترین آکواریوم های جهانست

آکواریوم استانبول یکی از معروف ترین آکواریوم های جهانست. عظیمی و تنوع ماهی ها در آکواریوم این مکان را به دیدنی ترین ها بدیل نموده است. بیش از 17 هزار گونه جانور آبزی و غیر آبزی در آکواریوم استانبول نگهداری می گردد.

که از جمله آن ها می توان پنگوئن جنتو، مارماهی خالدار، بادکنک ماهی، ماهی مرکب، مارماهی راه راه، سفره ماهی، فرشته ماهی امپراطور، کوسه ببری، دیرینه سوسمار، کوسه لیمویی، قورباغه سمی فانتازمال و... را نام برد.

در آکواریوم استانبول زیستگاههای مربوط به هر گونه از جانوران دقیقا مطابق با همان دما و آب و هوا شبیه سازی شده است. تا گونه های جانوری در نهایت شباهت با محیط واقعی زندگی خود قرار داشته باشند و کمترین آسیب به آن ها وارد گردد.

با سفر به استانبول بازدید از آکواریوم استانبول از باید ها و اولین مکان های بازدید این شهر زیبا و دوست داشتنی می باشد.

مساحت آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول با مساحتی بالغ بر 22 هزار متر مربع در دو طبقه ساخته شده است و حجم آب این آکواریم در حدود هفت هزار متر مکعب است.

بخش های آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول هفت بخش مختلف دارد که یکی پس از دیگری واقع شده است

آکواریوم استانبول هفت بخش مختلف دارد که یکی پس از دیگری واقع شده است. شما با گذر از هر بخش پوشش گیاهی، جانداران دریایی و شرایط جغرافیایی آن منطقه را مشاهده می کنید.

در واقع با بازدید از این جهان نه تنها از اعماق دریا های زیبای سرتا سر جهان عبور خواهید کرد، بلکه فرهنگ تاریخی و معماری آن سرزمین را نیز خواهید دید.

بخش های مختلف آکواریوم استانبول از این قرارند:

دریای سیاه، تنگه بسفر استانبول، دریای مرمره، تنگه داردانل، دریای اژه، کانال سوئز، دریای سرخ، قاره جنوبگان، دریای مدیترانه، تنگه جبل الطارق، شرق اقیانوس اطلس، شیار میانی اقیانوس اطلس، غرب اقیانوس اطلس، کانال پاناما، اقیانوس آرام، زیردریایی ناتلیوس و جنگل های بارانی آمازون.

طول راستای که از بخش های هفتگانه آکواریوم استانبول می گذرد، حدود 1/2 کیلومتر است.

طراحی، دیزاین و نورپردازی هر فضا به گونه ای است که به خوبی حس ورود به جهانیی دیگر را به بازدید نمایندگان منتقل می نماید.

آکواریم استانبول توسط متخصصین مطابق با آخرین استانداردهای روز جهان مدیریت و نگه داری می گردد و تمام موجودات آبی زنده این آکواریوم در محیطی سالم و کاملا شبیه سازی شده به جهانی واقعی خود نگه داری می شوند تا در کنار حفاظت از این موجودات، بشر شاهد زیبایی ها و زندگی آنها نیز باشد.

معرفی بخش های مختلف جغرافیایی آکواریوم استانبول:

دریای سیاه اولین بخش آکواریوم استانبول است

1. دریای سیاه:

دریای سیاه اولین بخش آکواریوم استانبول است که در آن انواع ماهی ها و آبزیانی که زیستگاه آنها دریای سیاه است را مشاهده میکنید. از برجسته ترین دیدنی های دریای سیاه کشتی بازسازی شده نوح است.

2. تنگه بسفر:

پس از دریای سیاه، وارد تنگه بسفر می شویم. در واقعیت تنگه بسفر محلی برای ورود ماهی ها به دریای سیاه است. آکواریوم های بخش تنگه بسفر به شکل دو دالان ساخته شده است، در ضمنً در بخش تنگه بسفر، سطوحی از زمین شیشه ای است و شما می توانید ماهی هایی را ببینید که زیر پای شما این طرف و آن طرف می فرایند.

3. دریای مرمره:

دریای مرمره مشابه با بازار عظیم استانبول طراحی شده است که تصاویری از عمارت های مهم محله مرمره استانبول نیز برای بازدیدنمایندگان نمایش داده می گردد. پس از تماشای محله مرمره و بازار عظیم استانبول به عظیمترین مخزن آکواریوم استانبول می رسید که در آن انواع کوسه ها، سفره ماهی ها و ماهی های دریای مرمره را خواهید دید

آکواریم استانبول توسط متخصصین مطابق با آخرین استانداردهای روز جهان مدیریت و نگه داری می گردد

4. تنگه داردانل:

در بخش تنگه داردانل انواع ماهی ها مانند شانک ماهی، بزماهی و ماهی زبردم در مخزن های عظیم نکهداری می شوند همچنین اطلاعاتی در خصوص ویژگی های جغرافیایی و تاریخی این تنگه و اسب چوبی که به داستان تروا اشاره دارد نیز ازدیگر جاذبه های آکواریوم استانبول است.

5. دریای اژه:

دریای اژه میان ترکیه و یونان واقع شده است. در بخش دریای اژه، شما همراه با ماهی ها سفری تاریخی را تجربه میکنید. در این بخش علاوه بر آبزیانی مانند شقایق ماهی و خرچنگ های مختلف، مجسمه های تاریخی و اساطیری مربوط به فرهنگ و تمدن یونان نیز به نمایش درآمده اند. وجود مجسمه ای عظیم از پوزوئیدون، خدای دریاها و رودهای یونان باستان، از این جمله است.

6. کانال سوئز:

میتوان گفت کانال سوئز تنها قسمتی از آکواریوم استانبول است که در آن اثری از ماهی و آبزیان نیست اما دیدنی های خاص خود را دارد. مجسمه ای از سازنده فرانسوی کانال سوئز و همچنین اطلاعات و ماکت هایی در خصوص این کانال در این بخش به چشم می اید.

در بخش دریای اژه، شما همراه با ماهی ها سفری تاریخی را تجربه میکنید

7. دریای سرخ:

پس از کانال سوئز، وارد بخش دریای سرخ می شوید. آکواریوم های این بخش پر است از ماهی های کوچک و عظیم و رنگارنگ. اگر واقعا به موجودات دریایی علاقه دارید، زمان بیشتری را به این بخش از آکواریوم استانبول اختصاص دهید. علاوه بر آبزیان، صخره های مرجانی زیبایی نیز در میان آب های این آکواریوم ها به نمایش درآمده اند.

8. قاره جنوبگان:

یک کوه کوچک یخی، ماهی و آبزیان مخصوص قطب جنوب و پنگوئن های بامزه از جمله جذابیت های این بخش از آکواریوم استانبول است. جالب است بدانید که دمای بخش قاره جنوبگان آکواریوم استانبول به میزان قابل توجهی کمتر از سایر بخش هاست

9. دریای مدیترانه:

در بخش دریای مدیترانه آکواریوم استانبول چندین غار آهکی بازسازی شده است که ظاهری طبیعی به این بخش داده است. در دریای مدیترانه، آکواریوم هایی با انواع ماهی های زیبا و شگفت انگیز وجود دارد. موسیقی و نور نیز به خوشایندتر کردن این فضا یاری نموده است.

در بخش دریای مدیترانه آکواریوم استانبول چندین غار آهکی بازسازی شده است

  • چگونه فالوور واقعی و فعال داشته باشیم؟

  • جوجه کشی از پرندگان زینتی و کسب درآمد

10. تنگه جبل الطارق آکواریوم استانبول:

بعد عبور از بخش دریای مدیترانه، به تنگه جبل الطارق می رسیم. تنگه جبل الطارق در جهانی واقعی در دریای مدیترانه، بین مراکش و اسپانیا واقع شده است. دو آکواریوم بسیار زیبا با ارتفاع 6 متر و با ماهی های شگفت آور در این بخش از آکواریوم استانبول قرار گرفته است. از دیگر دیدنی های این بخش می توان به مجسمه هرکول یکی از اسطوره های افسانه ای معروف در ورودی آن اشاره نمود.

11. شرق اقیانوس اطلس:

از جذاب ترین بخش های آکواریوم استانبول شرق اقیانوس اطلس است. در این بخش یک کشتی قدیمی از انواع کشتی های باری لیبرتی که نمادی از قدرت صنعتی آمریکا در جنگ جهانی بوده اند، دیده می گردد و همچنین این بخش با صفحات و لوله های زنگ زده تکمیل شده است که یادآور گذشته های دور است.

12. شیار میانی اقیانوس اطلس:

در کشتی لیبرتی پنجره هایی قرار گرفته است که شما میتوانید از آنها انواع ماهی های دریا نظیر کوسه، سگ ماهی، اسب دریایی و… را تماشا کنید. در این بخش یک مانیتور 40 اینچی وجود دارد که شما می توانید درباره ماهی ها و سایر آبزیان این منطقه اطلاعات بیشتری به دست اورید.

جنگل های بارانی آمازون در آکواریوم استانبول

13. غرب اقیانوس اطلس:

در بخش غرب اقیانوس اطلس، آکواریومی عظیم با وزنی بیش از 22 تن وجود دارد که انواع مختلفی از ماهی های غرب اقیانوس اطلس در اینجا زندگی می نمایند. یک استخر کوچک نیز آن طرف آکواریوم وجود دارد که در آن موجودات کوچک دریایی زندگی می نمایند.

14. کانال پاناما در آکواریوم استانبول:

کانال پاناما از مهم ترین بخش های آبی جهانست که در محل اتصال اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام ساخته شده است و اهمیت زیادی دارد. ساخت کانال پاناما بسیار سخت و سخت بوده است که در این بخش از آکواریوم استانبول مراحل احداث این کانال به نمایش در آمده است.

15. اقیانوس آرام:

چندین آکواریوم با ماهی ها و آبزیان اقیانوس آرام و یک آکواریوم استوانه ای با چندین ستاره دریایی از ویژگی های این بخش از آکواریوم استانبول است.

16. زیردریایی ناتلیوس:

شاید یکی از رویاهای شما سوار یک زیردریایی شدن است. در آکواریوم استانبول، شما میتوانید سوار بر یک زیردریایی شبیه سازی شده انواع موجودات نظیر اسب دریایی را از کمترین فاصله می بینید.

17. جنگل های بارانی آمازون در آکواریوم استانبول:

آخرین بخش از آکواریوم استانبول بخش جنگل های آمازون با مساحت حدود 1000 مترمربع است. بخش جنگل های آمازون یا جنگل های استوایی از جذابترین بخش های آکواریوم استانبول است که در آن پوشش گیاهی جنگل های آمازون با زیبایی های بی نظیرش شبیه سازی شده است.

امکانات تفریحی و سیاحتی اکواریوم استانبول

از دیگر امکانات و جذابیت های آکواریوم استانبول هزارتوی آینه ای است

- سینمای چند بعدی:

در آکواریوم استانبول علاوه بر تجربه سفر به اعماق دریا و زندگی ماهی ها، 2 سینمای 5 بعدی نیز وجود دارد که با نمایش فیلم های 3 بعدی و شبیه سازی عناصر آب و باد و مه ، تجربه های نمایشی بی نظیری برای شما بوجود می آورند که لذت سفرتان را دو چندان خواهد نمود و البته برای رفتن به قسمت سینماها و دیدن فیلم های 3 بعدی باید هزینه ای جدا پرداخت نمایید.

- هزار توی آینه ای:

از دیگر امکانات و جذابیت های آکواریوم استانبول هزارتوی آینه ای است که با ورود به آن به کشف ناشناخته ها در جهانی آینه ها میپردازید. این بخش از آکواریوم استانبول آنقدر هیجان انگیز و هوشمندانه است که لحظات فوق العاده ای را برای شما در کنار خانوادتان رقم خواهد زد و بدون شک ارزش امتحان کردن را دارد .

- فروشگاه آکواریوم استانبول:

فروشگاهی عظیم و قابل توجه با وسعتی بالغ بر 470 مترمربع در آکواریوم استانبول قرار گرفته است. در این فروشگاه عظیم علاوه بر عروسک های بامزه که میتوانید به عنوان سوغاتی و یادگاری با خود ببرید، وسایل و محصولاتی همچون حوله ، شامپو ، دمپایی و ... نیز به فروش می رود که در هنگام احتیاج برای غواصی نیز مورد استفاده است.

سه کافه و یک رستوران در طول راستا آکواریوم قرار گرفته است

- رستوران و کافه های آکواریوم استانبول:

سه کافه و یک رستوران در طول راستا آکواریوم قرار گرفته است تا بازدیدنمایندگان بتوانند در این فضای زیبا از نوشیدن یک فنجان قهوه ترک لذت ببرند و کمی هم استراحت نمایند.

سه کافه آن در نزدیکی بخش شیار میانی اقیانوس اطلس قرار گرفته است و بعد از آن رستوران آکواریوم است که در نزدیکی کانال پاناما تعبیه شده است و با انتخاب این رستوران ، چشم انداز جذاب ماهی های پانامایی را در برابر چشمان خود خواهید داشت و لذتی عمیق به شما هدیه داده می گردد .

- کلاس های غواصی در دریا :

از دیگر امکانات آکواریوم استانبول برگزاری کلاس های غواصی در دریا با ارائه مدرک معتبر است. همچنین کسانی که در این کلاس ها شرکت نمایند می توانند با کوسه های آکواریوم نیز غواصی نمایند.

آکواریوم استانبول کجا واقع شده است؟

آکواریوم استانبول در منطقه باکیرکوی، در محله شلینکوی استانبول واقع شده است. این منطقه تقریبا در مرکز استانبول است.

ساعت کاری و بلیط آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول در روزهای عادی و وسط هفته از ساعت 10 صبح تا 7 عصر و روزهای آخر هفته از 10 صبح تا 20 باز می باشد . بازدید از این آکواریوم برای بچه ها زیر 2 سال هزینه ای ندارد و بچه ها 12-2 سال ، دانش آموزان و دانشجویان ، معلولین و افراد با سن بالای 65 سال میتوانند بلیط نیم بها تهیه نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 885

به "سفری هیجان انگیز به اعماق دریا در آکواریوم استانبول، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری هیجان انگیز به اعماق دریا در آکواریوم استانبول، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید