شکست انسان از ربات برای اولین بار در یک رقابت فکری فیزیکی!

به گزارش مجله ایرکا، یورونیوز نوشت: در حالی که هوش مصنوعی تا کنون چند باری در رقابت با استادان بزرگ شطرنج پیروز شده ولی هرگز نتوانسته بود که همزمان توانایی فیزیکی خود را نیز به رخ انسان بکشد.

شکست انسان از ربات برای اولین بار در یک رقابت فکری فیزیکی!

اما یک ربات هوش مصنوعی یاد گرفته است که چگونه یک بازی هزارتو را انجام دهد، به طوری که با استفاده از دست های رباتیک خود دو طرف صفحه بازی را کنترل می نماید تا تیله را بدون افتادن در سوراخ ها از میان مسیری پر پیچ و خم راهنمایی کند.

  • یک هشدار جدی به ایلان ماسک!

این ربات پس از درس گرفتن از اشتباهات خود و حتی کوشش برای تقلب در بازی، با پیروزیت توانست یک تیله را پس از صرف 6 ساعت به خط انتها برساند، زمانی که کمتر از رقیبِ انسانی بود.

محققان دانشگاه صنعتی زوریخ (ETH) در سوئیس روز سه شنبه از یک ربات هوش مصنوعی به نام سایبررانر (CyberRunner) رونمایی کردند که بازی هزارتو را سریع تر از انسان انجام می دهد.

این ربات از تجربه های خود درس می گیرد و از الگوریتم یادگیری تقویتی برای بهتر انجام دادن بازی استفاده می نماید. سپس استراتژی ها را تشخیص می دهد و حتی در نحوه استفاده از دست های خود برای کنترل بهتر تیله مهارت پیدا می نماید، مهارتی که با هر بار تجربه بهبود می یابد.

به گفته محققان، این ربات هوش مصنوعی تا کنون پیروز شده تا برترین زمان ثبت شده به وسیله انسان را شش درصد کاهش دهد. محققان سوئیسی اعلام نموده اند که به زودی پروژه خود را به صورت منبع باز در وب سایت دانشگاه در دسترس عموم قرار می دهند.

  • عجیب ترین گوشی جهان / غول بی شاخ و دم نوبیا/ عکس

  • یوفوها از زمین بازدید نموده اند!

  • درخششی عجیب در فضا!/ عکس

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آذر 1402 بروزرسانی: 29 آذر 1402 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1640

به "شکست انسان از ربات برای اولین بار در یک رقابت فکری فیزیکی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست انسان از ربات برای اولین بار در یک رقابت فکری فیزیکی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید