ضرر 4 میلیاردی ال جی؛ تعطیلی بخش موبایل های هوشمند

به گزارش مجله ایرکا، در ماه ژانویه سال جاری این شرکت کره ای اعلام نمود که پس از شش سال ضرر به مبلغ حدودی 4 و نیم میلیارد دلار به دنبال راه حلی برای بخش تلفن های هوشمند خود می شود.

ضرر 4 میلیاردی ال جی؛ تعطیلی بخش موبایل های هوشمند

شرکت ال جی الکترونیک خاطرنشان کرد که با توجه به ضرر و زیان های وارد شده به این شرکت بخش فراوری موبایل های هوشمند را تعطیل می نماید.

در ماه ژانویه سال جاری این شرکت کره ای خاطرنشان کرد که پس از شش سال ضرر به مبلغ حدودی 4 و نیم میلیارد دلار به دنبال راه حلی برای بخش تلفن های هوشمند خود می گردد.

شرکت ال جی در زمینه موبایل های هوشمند ابتکارات زیادی داشته که یک نمونه آن استفاده از دوربین با زاویه لنز باز برای اولین بار در تلفن همراه بود، این شرکت را در سال 2013 به سومین فراوری نماینده گوشی های هوشمند دنیا تبدیل کرد.

با این حال مدیران این شرکت هم اکنون می گویند که بازار فراوری تلفن های همراه فوق العاده رقابتی شده است.

در حال حاضر شرکت های اپل و سامسونگ جزو غول های تلفن همراه دنیا هستند، ال جی در سال های اخیر با مسائل سخت افزاری و نرم افزاری در گوشی های تلفن همراهش روبرو بوده است. شرکت ال جی کوشش کرد تا اقدام به فروش بخش تلفن همراه خود بنمایند که در این کار نیز پیروز نبود.

ال جی با وجود همه این مسائل همچنان سومین مارک محبوب در آمریکا شمالی است و در بازار کره جنوبی نیز همچنان محبوبیت خاص خود را دارد.

در بیانیه ای که این شرکت منتشر نموده آمده است: تصمیم استراتژیک ال جی برای خروج از بازار فوق العاده رقابتی تلفن های همراه به شرکت این اجازه را می دهد تا منابع خود را بر رشد سایر بخش ها مانند تجهیزات خودرو های برقی، وسایل خانه های هوشمند، روباتیک، هوش مصنوعی و موارد دیگر متمرکز کند.

ال جی در سال گذشته میلادی 28 میلیون گوشی هوشمند فراوری کرد و این در حالیست که شرکت سامسونگ 256 میلیون را در کارنامه خود به ثبت رساند. بخش تلفن های همراه ال جی کوچکترین میزان را در میان 5 بخش این شرکت با تنها حدود 7.4 درصد درآمد در اختیار داشت و در بازار دنیای نیز تنها 2 درصد بازار گوشی های همراه مختص به ال جی بود.

ال جی همچنان یکی از بزرگترین فراورینمایندگان وسایل الکترونیک دنیا است و خصوصا در زمینه وسایل الکترونیک خانگی پیشتاز بوده و سال گذشته دومین فروشنده تلویزیون پس از سامسونگ در دنیا بود. از سال گذشته نیز همکاری اش را با شرکت خودرو سازی بین المللی مگنا شروع کرد و قرار است برای خودرو های الکترونیکی قطعات فراوری کند.

قرار است تلفن های همراه ال جی همچنان برای فروش به بازار عرضه گردد و خدمات پس از فروش نیز همچنان ادامه پیدا کند و انتظار می رود تا سرانجام ماه ژوئیه بخش های مختلف مربوط به تلفن همراه کار خود را تعطیل نمایند. تحلیل ها نشان می دهد که شرکت سامسونگ بیشترین سود را از خروج ال جی از بازار تلفن همراه خواهد داشت و شرکت های چینی اپپو، ویو و ژیوآمی نیز از نبود ال جی در بازار سود خواهند برد.

شرکت های فراوریی تلفن های همراه در زمان شیوع کرونا در دنیا با کاهش فروش در حد 10 درصد در سال 2020 روبرو بوده اند و یکی از دلایل آن بسته بودن فروشگاه های فروش موبایل در زمان قرنطینه بوده است.

منبع: فرادید
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 910

به "ضرر 4 میلیاردی ال جی؛ تعطیلی بخش موبایل های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر 4 میلیاردی ال جی؛ تعطیلی بخش موبایل های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید