ظریف: بحث های خوبی با مقامات ترکیه داشتیم ، امیدوارم روابط طبق مدنظر رهبران دو کشور به پیش برود خبرنگاران

به گزارش مجله ایرکا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رایزنی های امروزش در استانبول را خیلی خوب برشمرد و گفت: امیدوارم روابط ایران و ترکیه در جهت مناسبات راهبردی مدنظر رهبران دو کشور به پیش برود.

ظریف: بحث های خوبی با مقامات ترکیه داشتیم ، امیدوارم روابط طبق مدنظر رهبران دو کشور به پیش برود خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (آدینه) سفری به استانبول داشت و با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود ملاقات و گفت وگو کرد، در سرانجام این سفر در گفت وگویی درباره اهداف این سفر گفت: لازم بود در خصوص روابط دوجانبه و همچنین موضوعات منطقه ای گفت وگوهای مهمی بین ایران و ترکیه صورت بگیرد و از روابط دو کشور حراست گردد.

وی با بیان اینکه بحمدالله بحث های خیلی خوبی با مقامات ترکیه داشتیم، گفت: درباره روابط مالی دوجانبه، روابط سیاسی دوجانبه و همچنین مسائل کنسولی بین دو کشور و همکاری های منطقه ای دوجانبه بحث کردیم و امیدوارم سرانجام خوبی برای این بحث ها باشد و روابط دو کشور در جهت روابط راهبردی که مورد توجه رهبران دو کشور بوده است، پیش برود.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین در پیامی خطاب به هموطنان ایرانی در آستانه سال نو نیز اضافه کرد: امیدوارم سال آینده، سال سلامتی، دوستی و وفاق ملی برای همه ایرانیان باشد. سال نو بر همه مبارک.

محمدجواد ظریف امروز در شهر استانبول با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود ملاقات و به گفت وگو نشست. براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در این ملاقات طرفین پیرامون موضوعات مختلف روابط دوجانبه سیاسی، تاریخ و دستور کار کمیسیون مشترک مالی و سایر راهکارهای توسعه مناسبات تجاری گفت وگو کردند.

گفتگو درباره مسائل منطقه ای، همکاری مشترک برای مبارزه با ترویسم و تحولات سوریه از دیگر موارد مورد گفت وگوی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در این ملاقات بوده است.

پیش از این وزارت خارجه ترکیه از سفر امروز ظریف به این کشور خبر داده و گفت: در جریان این سفر، روابط دوجانبه میان ترکیه و ایران و همچنین مسائل جاری منطقه و بین المللی مورد بحث قرار خواهند گرفت.

به گزارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بهمن ماه امسال نیز در سفری به چند کشور منطقه و در مقصد سرانجامی این سفر به استانبول رفت و با چاووش اوغلو وزیر خارجه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ملاقات و گفت وگو کرد.

ظریف در نشست خبری مشترک با همتای ترکیه ای خود گفته بود که در آینده نزدیک اجلاس وزرای خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان را در ایران برگزار خواهیم کرد و اضافه کرد: منتظر آقای اردوغان در ایران هستیم و ان شاءالله تاریخ را به زودی قطعی خواهیم کرد هم برای اجلاس عالی همکاری های راهبردی و هم برای اجلاس سران فرایند آستانه.

در سفر ظریف به ترکیه اعلام شد که تهران به زودی میزبان وزرای خارجه ایران، جمهوری آ ذربایجان و ترکیه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 886

به "ظریف: بحث های خوبی با مقامات ترکیه داشتیم ، امیدوارم روابط طبق مدنظر رهبران دو کشور به پیش برود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: بحث های خوبی با مقامات ترکیه داشتیم ، امیدوارم روابط طبق مدنظر رهبران دو کشور به پیش برود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید