ممنوعیت خرید و فروش دخانیات در 500 متری دانشگاه تهران

به گزارش مجله ایرکا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران در راستای اجرای دانشگاه بدون دخانیات از منع خرید و فروش دخانیات تا 500 متری این دانشگاه اطلاع داد.

ممنوعیت خرید و فروش دخانیات در 500 متری دانشگاه تهران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران امروز در نشست تخصصی دانشگاه بدون دخانیات که به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات به صورت مجازی و حضوری در دانشگاه تهران برگزار گردید با اشاره به مضرات مصرف دخانیات گفت: سالانه 8 میلیون نفر به دلیل مصرف دخانیات فوت می نمایند هر 4 ثانیه یک نفر به دلیل مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهد 7 میلیون نفر به دلیل استعمال مستقیم دخانیات و یک میلیون و 200 هزار نفر به دلیل اینکه به صورت غیر مستقیم در معرض دود دخانیات قرار گرفته اند جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: برای همین خیلی از کشور ها قوانین مربوط به منع مصرف دخانیات را تصویب نموده اند در کشور ما نیز سال 85 قانون کنترل و مبارزه با دخانیات در امکان عمومی توسط مجلس تصویب شد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: دانشگاه تهران در برنامه راهبردی 5 ساله خود برنامه ریزی جامعی در ایجاد محیط سالم دانشگاهی پیش بینی نموده است.

وی اضافه نمود: ارکان دانشگاه بدون دخانیات در 5 محور برنامه ریزی شده است که می توان به تدوین و ابلاغ خط و مشی دانشگاه بدون دخانیات، پیگیری و منع خرید و فروش دخانیات تا 500 متری مرکز دانشگاهی، پیشگیری از مصرف دخانیات و تبلیغ آن و قطع مصرف دخانیات اشاره نمود.

حبیبا با اشاره با اقدامات اجرا شده برای اجرایی شدن دانشگاه بدون دخانیات گفت: بودجه ای به این منظور تصویب شده است، اطلاع رسانی درباره دانشگاه بدون دخانیات اجرا شده، لوگوی دانشگاه بدون دخانیات در سایت دانشگاه تهران ایجاد شده است، در سربرگ های دانشگاه، دانشگاه بدون دخانیات درج خواهد شد، یک صفحه در سایت دانشگاه به نام سایت دانشگاه بدون دخانیات ایجاد شده که اخبار مربوطه در آنجا بارگزاری می گردد.

وی اضافه نمود: با معاونت آموزشی دانشگاه نیز هماهنگی شده که طی مذاکره با سازمان سنجش در دفترچه های کنکور، دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه بدون دخانیات معرفی گردد تا دانشجویان با آگاهی از این مسئله که این دانشگاه، دانشگاهی بدون دخانیات است، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1001

به "ممنوعیت خرید و فروش دخانیات در 500 متری دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت خرید و فروش دخانیات در 500 متری دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید