نکات کاربردی برای استفاده از مواد شوینده

به گزارش مجله ایرکا، مواد شوینده صنعتی با توجه به ماهیت ماده، جنس و ساختار سطحی که باید تمیز گردد، به شیوه های مختلف مصرف می گردد. این مواد باید آلودگی را بدون آسیب به سطح مدنظر از بین ببرد. به همین دلیل شیوه استفاده صحیح آن لازم است. در ادامه به نکاتی در این زمینه می پردازیم:

نکات کاربردی برای استفاده از مواد شوینده

آشنایی با طریقه مصرف مواد شوینده

قبل از به کارگیری مواد شوینده شیمیایی، طریقه مصرف آن را از روی برچسب های درج شده بر آن ها مطالعه کنید تا بدانید هر محصول را در چه زمینه ای و به چه میزان بهره ببرید.

حجم و نوع آلودگی

نوع و میزان آلودگی مواد شوینده صنعتی می تواند از نوع قلیایی یا اسیدی باشد. توجه به نوع این مواد شوینده قبل از به کارگیری آن ها تاثیر زیادی بر کیفیت نظافت و حذف آلودگی ها دارد. از این رو توجه به حجم و نوع آلودگی برای انتخاب مواد شوینده صنعتی مناسب نکته مهم و با اهمیتی است.

نگهداری صحیح مواد شوینده

بهتر است در محیط های صنعتی مواد شوینده در محلی مناسب و دور از تابش نور آفتاب نگهداری شوند. به دلیل حساسیت و اشتعال پذیری اغلب این مواد شوینده صنعتی آن ها را به دور از گرما و حرارت نگهداری کنید.

استفاده از تجهیزات مراقبتی هنگام نظافت

کاربرد تجهیزات ایمنی و مراقبتی همچون دستکش، ماسک و عینک مخصوص هنگام نظافت سطوح به ویژه در مواردی که از مواد شوینده صنعتی شیمیایی استفاده می گردد، می تواند از بروز آسیب و مسائلی از قبیل خوردگی، سوختگی یا مسائل تنفسی در نیروی خدماتی پیشگیری کند.

منبع: همگردی
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 961

به "نکات کاربردی برای استفاده از مواد شوینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات کاربردی برای استفاده از مواد شوینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید