هر پروژه باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد

به گزارش مجله ایرکا، علی سلاجقه در سفر به کازرون ضمن بازدید از راه های روستایی، منطقه ویژه مالی، محدوده نگهداری گوزن زرد ایرانی در منطقه میان کتل، منطقه ها حفاظت شده پریشان و ارژن، در مراسمی که در سالن کنفرانس دانشگاه سلمان فارسی برگزار گردید، شرکت کرد.

هر پروژه باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد

به نقل از محیط زیست فارس، سلاجقه در حاشیه این سفر گفت: سازمان حفاظت محیط زیست قوانین خود را دارد، بنابراین هر پروژه جدیدی باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد تا کمترین آسیب به محیط زیست وارد گردد و اجازه هیچ گونه بی مبالاتی در محیط زیست را نمی دهیم.

معاون رییس جمهور بر لزوم رعایت الزامات زیست محیطی و کوشش برای مصون ماندن محیط زیست از آسیب های صنعتی تاکید نمود و گفت: محیط زیست از همه الزامات و ظرفیت ها برای پاسداشت این ارزشها بهره گیری می نماید.

او بعلاوه اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست برای معرفی استان های دارای ظرفیت حفاظت از محیط زیست کوشش می نماید. استان فارس و شهرستان کازرون ظرفیت های بدیع و قابل توجه در این عرصه دارد.

سلاجقه با بیان اینکه طبیعت و محیط زیست متعلق به همه مردم است، بیان نمود: مردم به مسائل محیط زیستی حساس هستند و پاسداشت ارزشهای محیط زیست را به عنوان یک مطالبه مطرح می نمایند.

ملاقات با خانواده شهید بیرامی همیار محیط زیست و همسر شهید امینی از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست به شهرستان کازرون بود.

به گزارش ایسنا، منطقه حفاظت شده میان کتل کازرون بخشی از منطقه ها حفاظت شده ارژن و پریشان شهرستان کازرون است. این منطقه در 30 کیلومتری شمال کازرون و در مسیر جاده قدیم کازرون به شیراز قرار گرفته است و یکی از منطقه ها حفاظت شده نگهداری گوزن زرد ایرانی در فارس به شمار می رود.

منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان در بخش جنوبی رشته کوه های زاگرس و در 60 کیلومتری غرب شیراز قرار گرفته است و راه مهم ارتباطی فارس به استان های خوزستان و بوشهر از کنار این منطقه می گذرد.

در حد فاصل تالاب ارژن و پریشان، منطقه ای به وسعت حدود 6 هزار هکتار که گونه گیاهی غالب آن بلوط است، به عنوان منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان نام دارد و از سال 1357 تا به امروز مورد توجه ویژه قرار داشته است.

گوزن زرد گونه ای است که در طبیعت یافت نمی گردد و منقرض شده و در بعضی سایت های کشور در شرایط نگهداری حفاظتی تکثیر یافته است. دو سایت احیای این گونه حیات وحش فارس در شهرستان های کازرون و ارسنجان قرار گرفته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 مرداد 1402 بروزرسانی: 13 مرداد 1402 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1614

به "هر پروژه باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر پروژه باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید