شرایط اینستکس به گونه ای است که حتی شماره تلفن برای تماس ندارد

به گزارش مجله ایرکا، یک عضو اتاق بازرگانی ایران و آلمان امروز آدینه گفته شرایط ساز و کار موسوم به اینستکس به گونه ای است که این اتاق حتی نمی تواند شماره تلفنی از آن در اختیار کسانی قرار دهد که خواهان ارتباط با آن هستند.

شرایط اینستکس به گونه ای است که حتی شماره تلفن برای تماس ندارد

به گزارش گروه بین الملل مجله ایرکا، یک رسانه آلمانی امروز پنجشنبه به ناکارآمدی ساز و کار موسوم به اینستکس در تسهیل روابط تجاری میان ایران و کشور های اروپایی پرداخته است.

وبگاه شبکه خبری دویچه وله در بخشی از این گزارش به نقل از مایکل تاکاس، یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران و آلمان نوشته است: ما حتی در مرحله ای نیستیم که وقتی شرکتی با ما تماس می گیرد و خواهان تماس با اینستکس می گردد بتوانیم شماره تلفنی در اختیارش قرار دهیم.

او علاوه بر این گفته در حال حاضر این ساز و کار نقشی در تسهیل تجارت میان ایران و اروپا ندارد و در 6 ماه گذشته، به زحمت چیزی بیش از یک پروژه سیاسی برای امیدبخشی به ایران بوده است.

دویچه وله نوشته، اما این امید ها بر باد رفته اند. طبق آمار های اداره آمار آلمان حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان در سال 2019 به 1.6 میلیارد دلار کاهش یافته است.

یک منبع که نخواسته نامش فاش گردد گفته که برنامه هایی برای رسیدن به توافق در آینده نزدیک وجود دارد. او به دویچه وله گفت: ضروری است به توافقی برسیم تا بنیان های لازم برای آینده را پی ریزی کنیم.

این منبع همچنین اضافه نموده که بی اعتمادی های دوجانبه باعث شده مذاکرات به طرز قابل توجهی کند پیش فرایند.

اینستکس سرواژه ای است که از قرار دریافت حروف ابتدایی عبارت Instrument in Support of Trade Exchange به معنای ابزاری برای حمایت از مبادلات تجاری تشکیل شده است.

اروپایی ها ثبت این کانال ویژه را با تأخیر فراوان شروع کردند و از وعده های اولیه برای پوشش دادن مبادلات نفت با ایران عقب نشینی نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 121

به "شرایط اینستکس به گونه ای است که حتی شماره تلفن برای تماس ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اینستکس به گونه ای است که حتی شماره تلفن برای تماس ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید