پاسخگویی به شبهات مهدوی با زبان های مختلف

به گزارش مجله ایرکا، خبرنگاران/لرستان معاون بنیاد مهدویت کشور با اشاره به گسترش پاسخ گویی به شبهات مهدوی در فضای مجازی، اظهار کرد: شبهات مهدوی به زبان های مختلف جهان پاسخ داده می گردد.

پاسخگویی به شبهات مهدوی با زبان های مختلف

محمدرضا نصوری در اجلاس مهدویت منطقه 5 کشور که امروز دهم مهرماه در سالن اجتماعات جهادکشاورزی لرستان برگزار گردید، اظهارکرد: اهل معرفت و کسانی که به دنبال شناخت فرهنگ مهدوی هستند سه دسته اند این در حالی است که عده ای شناخت مهدویت را برای مقابله با امام زمان(عج) می خواهند.

وی با ذکر این مطلب که از سال 2013 تا به امروز 28 خاتمه نامه دکتری بر علیه امام زمان نوشته شده است بر لزوم گسترش خاتمه نامه های دانشگاهی با موضوع مهدویت تاکید نمود و اضافه نمود: در دانشگاه های ما یک خاتمه نامه در دفاع امام زمان(عج) وجود دارد اما در حوزه مقدار کمی وجود دارد.

نصوری با اشاره به این که عده ای معرفت و شناخت امام زمان(عج) را برای معامله می خواهند و زمانی که گرفتارند به یاد امام زمان(عج) هستند، تصریح کر: دسته سوم معرفت و شناخت امام زمان(عج) را برای فداکاری و جان نثاری در راهش می خواهند و معرفت آنان عاشقانه است.

معاون بنیاد مهدویت کشور با اشاره به این که کسانی که به دنبال معرفت عاشقانه امام زمان(عج) باید منتظر واقعی آن حضرت باشند و آماده جان نثاری در راه او باشند، افزود: فرهنگ مهدویت رودخانه خروشانی است که روز به روز گسترش می یابد.

وی با ذکر این مطلب که آسیب های فرهنگ مهدویت باید رصد شوند، ادامه داد: مرکز تخصصی مهدویت و بنیاد مهدویت از سال 90 از هم جدا شدند و رویکرد ما فعالیت منسجم مرکز تخصصی مهدویت و بنیاد مهدویت است

نصوری از عضویت بنیاد مهدویت در سند مهدویت که توسط شورای عالی انقلاب تدوین شده است اطلاع داد و اعلام نمود: بنیاد مهدویت باید پرچمدار فرهنگ مهدویت باشد و برنامه های شورای مهدویت منحصر با بنیاد نباشد به طوری که مجموعه هایی که فعالیت مهدوی انجام می دهند را در شورای مهدویت حضور یابند.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدویت کشور با اشاره به ادغام بنیاد مهدویت و ستاد اقامه نماز، افزود: این ادغام فعلا در حد تفاهم نامه است و باید به قرارداد تبدیل گردد این در حالی است که این ادغام از لحاظ سازمانی است اما به لحاظ محتوایی بنیاد مهدویت و ستاد اقامه نماز جدا هستند.

وی بر لزوم استفاده از یاوران افتخاری در فعالیت های بنیاد مهدویت تاکید نمود و گفت: مسئولان بنیاد مهدویت عضو ستاد نماز آدینه می شوند کمااینکه در صدا و سیما باید فرصت خاصی برای ترویج فرهنگ مهدویت اختصاص یابد.

وی به فعالیت خود در مرکز تخصصی مهدویت اشاره و بر لزوم انسجام مرکز تخصصی مهدویت و بنیاد مهدویت تاکید نمود و ادامه داد: در مرکز تخصصی مهدویت 500 فارغ التحصیل داریم این در حالی است با مجوز شورای عالی حوزه، اجرای دوره مهدویت سطح 3 برای استان ها قابل اجرا است.

نصوری با تاکید بر لزوم توجه به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب، اضافه نمود: در مورد بیانیه گام دوم انقلاب هیچ مجموعه ای کار نکرده است این در حالی است که بیانیه گام دوم انقلاب راهنما و چراغ راه فعالیت های فرهنگی است.

معاون بنیاد مهدویت کشور با اشاره به این که 503 مهد کودک زیر نظر مرکز تخصصی مهدویت فعالیت می نمایند، اضافه نمود: سطح مربیان تخصصی مهدویت باید ارتقا یابد این در حالی است که خلا کارگروه فضای مجازی در بنیاد مهدویت هم پیگیری می گردد این در حالی است که در بنیاد مهدویت پاسخ به شبهات مهدوی به زبان های مختلف در فضای مجازی انجام می گردد و شبهات مهدوی با زبان های مختلف دنیا پاسخ داده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 576

به "پاسخگویی به شبهات مهدوی با زبان های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخگویی به شبهات مهدوی با زبان های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید