پرایمر را به کیف لوازم آرایشتان اضافه کنید!

به گزارش مجله ایرکا، پرایمرها محصولات مهمی هستند چرا که باعث درخشان و صاف شدن ظاهر پوست شما می گردد. بستن منافذ، اصلاح رنگ پوست، از بین بردن چربی اضافه پوست از دیگر ویژگی های جالب آغازگرهای آرایشی هستند.

پرایمر را به کیف لوازم آرایشتان اضافه کنید!

در عالم زیست شناسی پرایمرها به عنوان مولکول هایی شناخته می شوند که آغازگر واکنش های زیستی هستند. شاید علت نامگذاری کرم های آغازنماینده و زیرساز آرایشی با نام کلی پرایمر هم همین مسئله باشد. آرایش روزانه بعضی از ما به استفاده از کرم های ضدآفتاب و بالم های لب محدود می گردد. بعضی دیگر اما برای خروج از خانه داشتن آرایش کامل را انتخاب می نمایند. پرایمر ها برای تکمیل آرایش و زیبایی هر دو گروه، یکی از بهترین گزینه ها هستند. البته بسیاری از افراد، استفاده از آنها را غیرضروری می دانند و بر این باور هستند که پوست ما واقعاً به چنین کرم هایی احتیاج ندارد. در این گزارش بعضی از ویژگی های کرم های زیرساز آرایشی یا همان پرایمر و مزایای استفاده از آنها، به اضافه معرفی بعضی برند های تولیدنماینده این کرم ها آورده شده است.

چرا به پرایمر های آرایشی احتیاج داریم؟

همانطور که اشاره شد در خصوص استفاده از آغازگرهای آرایشی نظرات متعددی وجود دارد، بعضی استفاده از آن ها را کاملاً غیرضروری و هدر دادن وقت و هزینه می دانند و بعضی دیگر می گویند آنها بهترین و اساسی ترین جز ملزومات میک آپ هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های هر آرایش، ایجاد ظاهری طبیعی و بدون نقص است، اما سوال اینجاست که پرایمر ها چه یاریی به بهبود جلوه آرایش می نمایند؟ این کرم ها درمانی هستند یا آرایشی و بسیاری سوالات دیگر. آنچه در ادامه می خوانید، پاسخ بعضی از این پرسش ها و دلایل احتیاج به استفاده از این کرم هاست.

1. پرایمر ها یا کرم های چندمنظوره

یکی از ویژگی های یک آرایش خوب و زیبا، صاف و مرطوب بودن پوست است. برای این منظور معمولاً از کرم های مرطوب نماینده یا آبرسان و کرم های دور چشم استفاده می گردد. پرایمر ها از جمله کرم هایی هستند که حاوی مواد آبرسان و مرطوب نماینده بوده و در ساخت بعضی از آن ها حتی از ترکیبات ضدآفتاب هم استفاده شده است؛ بنابراین شما می توانید به جای خریدن و استفاده از چندین کرم، تنها از یک پرایمر برای آبرسانی و شفاف کردن پوست صورت خود پیش از آرایش بهره ببرید.

2. افزایش ماندگاری و دوام آرایش با پرایمر ها

یکی از مهمترین ویژگی های آغازگرها، عملکرد پیروز آن ها در زمینه افزایش ماندگاری میک آپ است. این کرم ها می توانند برای مدت طولانی (چندین ساعت) آرایش شما را بدون تغییر حفظ نمایند، چنان که بعد از گذشت یک روز طولانی آرایش شما همانند ساعت های اولیه با کیفیت به نظر برسد. بعضی از انواع آنها می تواند باعث حفظ و نگهداری آرایش چشم شما (بالاخص سایه چشم) شوند که این مورد در هنگام شرکت در مهمانی و مراسم ها بسیار مهم است. البته نکته مهم در استفاده از این آغازگرهای آرایشی و بدست آوردن نتایج مطلوب این است که، مواد آرایشی انتخاب شوند که با یکدیگر سازگاری داشته باشند. به عنوان مثال شما اگر از پرایمر هایی استفاده می کنید که فرمولاسیون آن ها مبتنی بر روغن بوده، بهتر است مواد آرایشی شما هم براساس روغن فرموله شده باشند. بر همین اساس مواد آرایشی مبتنی بر آب با پرایمر های فرموله شده با آب که معمولاً به صورت مایع هستند سازگاری بیشتری دارند. البته فیکساتورهای آرایش هم از دیگر محصولاتی هستند که باعث تثبیت و دوام میک آپ می شوند.

3. برطرف چربی اضافه صورت با پرایمر ها

غدد تولیدنماینده چربی موجود در پوست صورت که با نام علمی غدد سبوم شناخته می شوند، در پوست افراد مختلف توزیع و فعالیت متفاوتی دارند و میزان فعالیت این غدد عامل اصلی تقسیم بندی انواع پوست است. یکی از معضلات افراد دارای پوست چرب، داشتن منافذ عظیم در پوست صورت و ترشح چربی ناخواسته در طول روز است. یکی از مهمترین ویژگی های پرایمر ها مبارزه با این منافذ و از بین بردن چربی اضافه است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، این کرم ها در اصل باعث کوچکتر نشان دادن منافذ و حفره ها می شوند و همچنین میزان نفوذ مواد خارجی را نیز به درون منافذ پوست کاهش می دهند. بعضی از این کرم ها دارای ترکیبات ویتامینی و آنتی اکسیدان نیز هستند که به عنوان مواد ضدپیری شناخته می شوند و بنابراین به بهبود کیفیت پوست شما در طول روز یاری می نمایند.

بیشتر بدانید:بستن منافذ پوست با 6 روش خانگی

4. اصلاح رنگ پوست با آغازگر های آرایشی

مبحث رنگ پوست در افراد مختلف بسیار گسترده است، اما به طور کلی می توان گفت: برای داشتن یک آرایش زیبا و متناسب با پوست صورت، تنالیته رنگ پوست باید اصلاح گردد. این مسئله به خصوص در هنگام کانتور و هایلایت کردن پوست صورت یا استفاده از کانسلیر اهمیت دوچندانی پیدا می نماید. مثلا ممکن است بدون استفاده از پرایمر، رنگ کانسیلر شما ظاهر مایل به سبز یا آبی پیدا کند و به درستی تیرگی زیر چشم های شما را پوشش ندهد. این مسئله با یاری آغازگرهای آرایشی کاملاً قابل حل است. اگر پوست صورت شما در حالت طبیعی تنالیته زردرنگ دارد باید از پرایمر های بنفش بهره ببرید، همچنین اگر تنالیته قرمز رنگ غالب پوست شما است می توانید از نوع سبز برای اصلاح رنگ صورتتان بهره ببرید.

5. پرایمر ها روتوش گر های واقعی

خطوط و چروک های موجود در پوست صورت معمولاً با استفاده از نرم افزار های ادیت عکس حذف می شوند که به آن روتوش هم گفته می گردد. شما با استفاده از یک پرایمر می توانید فرآیند روتوش را در واقعیت اجرا کنید. چین و چروک ها با استفاده از آغازگر های آرایشی پنهان می شوند و پوست شما با استفاده از این کرم ها ظاهری صاف و یکدست پیدا می نماید. البته ضروری است در اینجا باز هم بر اهمیت سازگاری مواد آرایشی و ایجاد یک ترکیب مناسب از مواد آرایشی و پرایمر ها تأکید کنیم. اگر ترکیب مناسبی از مواد سازگار (از نظر چربی و آب) ایجاد کنید، نواقص و خطوط چهره شما به خوبی پنهان می شوند.

6. درخشان شدن پوست توسط آغازگر های آرایشی

آخرین نکته مهم و شگفت انگیز در خصوص پرایمر ها این است که بعضی از انواع آن ها حتی می توانند جایگزین هایلایتر ها شوند. بعضی از آنها با داشتن خاصیت بازتاب دهندگی رنگدانه ها باعث درخشان شدن پوست شما می شوند، بنابراین اگر شما استفاده از هایلایتر ها را دوست ندارید یا زمان استفاده از آن ها را ندارید می توانید با استفاده از این آغازگر ها ظاهری درخشان برای پوست خود ایجاد کنید. به طور کلی این کرم ها بدون برق انداختن پوست باعث شفاف و شاداب شدن پوست می شوند. همچنین اگر از آن ها روی پلک ها بهره ببرید آرایش چشم شما را سبک تر نشان می دهند و باعث می شوند چشمان شما درخشان به نظر برسد. حتی بعضی از آن ها می توانند مثل سایه های روشن چشم به نظر برسند.

انواع پرایمر ها

از جمله مهم ترین و شناخته شده ترین برند های تولیدنماینده آغازگرهای آرایشی در ایران برند های اسمش باکس (Smashbox)، میبلین (Maybelline)، بنفیت (Benefit)، نیکس (NYX) و اوریجینز (Origins) است. به نظر می رسد پرایمر های برند اوریجینز از انواع فرمولاسیون مبتنی بر آب بوده و بنابراین با مواد آرایشی ساخته شده با آب سازگاری خوبی دارند. همچنین پرایمر های برند اسمش باکس از معروف ترین انواع آنها با قدرت پوشانندگی بالا هستند.

در پایان اگر می خواهید بدانید که باید سراغ پرایمر ها بروید و آن ها را به کیف آرایشی خود اضافه کنید یا نه، پاسخ شما مثبت است. آنها محصولات جهانی و مهمی هستند که با استفاده از بهترین مواد اولیه تهیه می شوند، همچنین به عنوان مواد آرایشی طبقه بندی می شوند و استفاده از آن ها هیچ عارضه ای نخواهد داشت. البته شما می توانید پیش از خرید درباره مواد سازنده آنها تحقیق نموده و از حساسیت زا نبودن آن ها برای پوست خود مطمئن شوید. همچنین برای بدست آوردن نتایج دلخواه، باید در خصوص سازگاری آغازگر ها با سایر مواد آرایشی خود و فرمولاسیون تهیه آن ها آگاه شوید.

منابع: huffingtonpost و fashionisers

گروه آرایش و زیبایی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 783

به "پرایمر را به کیف لوازم آرایشتان اضافه کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرایمر را به کیف لوازم آرایشتان اضافه کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید