چطور تبدیل به یک فرد منظم شویم؟

به گزارش مجله ایرکا، تا به حال دقت نموده اید چگونه بعضی افراد صبح های بی دردسر و آرامی را سپری می نمایند در حالی که باقی ما ساعت ها میان انبوهی از کار های ریز و درشت، دست و پا می زنیم؟ عادت های معمول افراد منظم و سازمان یافته را بخوانید و این ترفند ها را در زندگی خود پیاده کنید.

چطور تبدیل به یک فرد منظم شویم؟

سعی می نمایند اولین نفر باشند

به گزارش ایرنا، جودی واتسون، بنیانگذار و رئیس سازمان عالی، در مقاله ای گفته است: بیدار شدن حدود 10 تا 15 دقیقه قبل از باقی اعضای خانه برای ایجاد تغییر کافی است. زود بیدار شدن به معنای زود خوابیدن است، بنابراین اگر در خواب شب مشکل دارید، مطمئن شوید از دلایلی که اجازه خواب خوب را به شما نمی دهد، مطلع هستید.

تلفن همراه خود را چک نمی نمایند

برترین توصیه به گفته فای ولف، این است که هنگام خواب تلفن همراه خود را در اتاق خواب خود نگه ندارید چرا که به محض بیدار شدن سریعاً تلفن را به دست می گیرید و بدون آنکه متوجه آن شوید، ساعت ها در سیاه چاله گم می شوید. در عوض، بلافاصله پس از بیدار شدن در رختخواب بنشینید، حداقل 30 ثانیه چند نفس عمیق بکشید، و با یک حس خوب و آرام از جا برخیزید.

چند کاری که دوست دارند را انجام می دهند

ولف می گوید: من به خودم اجازه می دهم در ابتدای صبح چند دقیقه ای از زمان را به کار هایی اختصاص دهم که دوست دارم انجام گردد، کار هایی مانند مدیتیشن، یوگا یا موسیقی. افراد شاد فراموش نمی نمایند کار های مختص خود را در طول روز انجام دهند.

وظایف را به ترتیب همیشگی انجام می دهند

کیسی اسموندسون، وبلاگ نویس می گوید: وقتی مسواک می زنید یا دوش می گیرید، در واقع یک دستور را دنبال می کنید، زیرا این کار ها بخشی از یک عادت روزانه است. این تئوری می تواند برای باقی کار های روزمره شما نیز کارآمد باشد. هرچه بیشتر تمرین کنید، کمتر مجبور خواهید بود که مطلعانه درباره هر مرحله آن فکر کنید. چیزی که روزی چالش به نظر می رسید به زودی بیشتر شبیه طبیعت دوم شما خواهد شد.

به پیغام های مهم پاسخ می دهند

پیغام های شخصی یا کاری خود را زمانی آنالیز کنید، که آماده پاسخ به آن ها هستید. به این ترتیب، هنگام انجام کار های دیگر، فکر شما سنگینی نخواهد کرد و توجه تان را به پیغام های بی پاسخ گذاشته نخواهید سپرد. این روش بدون دردسر را انجام دهید تا کمی منظم تر شوید.

اهداف واقع بینانه را معین می نمایند

واتسون پیشنهاد می نماید که عادت های خود را به تدریج اضافه کنید. اگر سعی کنید همه چیز را یک باره تغییر دهید، قبل از اینکه به خود فرصتی بدهید تا عادت مورد نظر خود را ایجاد کنید، احتمالا ناکام خواهید ماند.

شب قبل غذا درست می نمایند

ولف می گوید: اگر بدانید هر روز چه چیزی می خورید، دیگر فکر شما درگیر تهیه غذا نخواهد شد. هر شب غذای روز بعد را آماده کنید، تا صبح که برترین زمان از روز شماست، به فکر کردن در خصوص غذا در میانه یخچال سپری نگردد.

قورباغه خود را می خورند

بسیاری از ما جمله معروف مارک تواین را می دانیم که می گوید: ابتدای صبح یک قورباغه زنده بخورید، باقی روز اتفاق بدتری برای شما نخواهد افتاد. بنابراین، کاری که دوست ندارید را به عنوان اولین کار روز خود به اتمام برسانید تا بتوانید یک روز پربار داشته باشید بدون اینکه فکر شما را درگیر کند. ولف می گوید: این برترین توصیه برای انجام زودهنگام سخت ترین کار است.

منطقه ها مهم خانه را قبل از خارج شدن تمیز می نمایند

ولف می گوید: میز آشپزخانه، کاناپه و سینک ظرفشویی سه منطقه اصلی خانه من است که اگر تمیز باشند، من احساس آرامش می کنم. وقتی به خانه برمی گردم، می توانم روی کاناپه استراحت کنم یا بدون روبرو شدن با انبوهی از ظرف های کثیف، وارد آشپزخانه شوم. بنابراین، قبل از بیرون آمدن از خانه منطقه ها اصلی را تمیز کنید تا دچار هرج و مرج کلافگی نشوید.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1252

به "چطور تبدیل به یک فرد منظم شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور تبدیل به یک فرد منظم شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید