700 هزار حقوق بگیر در آمریکا بیکار شدند

به گزارش مجله ایرکا، وزارت کار آمریکا گفت لیست حقوق بگیران در این کشور در ماه مارس 701 هزار نفر کاهش یافته است.این اولین بار از سپتامبر 2010 است که لیست حقوق بگیران در آمریکا پایین می آید.

700 هزار حقوق بگیر در آمریکا بیکار شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، وزارت کار آمریکا بیان کرد لیست حقوق بگیران در این کشور در ماه مارس 701 هزار نفر کاهش یافته است. اقتصاددان ها می گویند آمار واقعی بیشتر از این پیش بینی است و شرایط بدتری در راه است.

نرخ بیکاری تا 4.4 درصد افزایش یافته که بیشتر از 3.5 درصد ماه فوریه است. این اولین بار از سپتامبر 2010 است که لیست حقوق بگیران در آمریکا پایین می آید.

اقتصاددان ها قبلا پیش بینی نموده بودند فهرست حقوق بگیران حداقل 10 هزار نفر کاهش یابد و نرخ بیکاری به 3.7 درصد برسد. در این بین، عموما پیش بینی می گردد 100 هزار شغل در آمریکا از بین برود و بعضی انتظار دارند این رقم به یک میلیون شغل برسد.

این اطلاعات نشان دهنده شرایط بازار کار در ماه مارس است و در اواسط ماه گذشته میلادی جمع آوری شده یعنی قبل از اینکه اعلام گردد آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را دارد و حتی قبل از این که کسب و کارهای عظیم بسیاری از کارکنان خود را به خاطر این بحران سلامتی اخراج نمایند.

این حقیقت که فقط طی دو هفته گذشته حدود 10 میلیون نفر درخواست مزایای بیکاری در آمریکا داده اند، نشان می دهد ارقام ماه مارس چندان قابل اطمینان نیستند بنابراین بعضی تحلیلگران هشدار داده اند برای درک عمق فاجعه باید منتظر آمار ماه آوریل باشیم.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تا آدینه بعد از ظهر در آمریکا 245 هزار نفر بود در حالی که آمار جهانی ابتلا به این ویروس بیش از یک میلیون نفر است.

137

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 249

به "700 هزار حقوق بگیر در آمریکا بیکار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 هزار حقوق بگیر در آمریکا بیکار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید