آیا به آنلاین تراپی می گردد اعتماد کرد؟

به گزارش مجله ایرکا، آنلاین تراپی یا دور درمانی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های شما می گردد و برای کسانی که بیمه ندارند، سودمندتر از جلسات حضوری است.

آیا به آنلاین تراپی می گردد اعتماد کرد؟

به گزارش مجله ایرکا از ایرنا، دور درمانی از سال 1982 رواج داشت؛ اما نه به شکل امروزی. به هر حال با پیشرفت تکنولوژی شکل دور درمانی نیز تغییر کرد که به شکل امروزی خود به وسیله ایمیل، یوتیوب، شبکه های مجازی و تلویزیون رسیده است که دو راه یوتیوب و تلویزیون عمومی هستند و دو راه ایمیل و شبکه های مجازی اغلب خصوصی.

آنلاین درمانی به صرفه جویی در وقت و هزینه های ما یاری به سزایی می نماید؛ به همین علت هواداران زیادی هم پیدا نموده است.

از دیگر دلایل محبوب بودن آنلاین تراپی می گردد به دسترسی راحت و سرعت پاسخ دهی اشاره نمود.

1. از چه راه هایی امکان پذیر است؟

راه هایی که تا به حال برای آنلاین تراپی استفاده شده است یه توضیح زیر هستند:

1. ایمیل

2. پیغام متنی

3. چت آنلاین

4. تلفن های اینترنتی (به علت کاهش هزینه ها)

5. تماس های ویدیویی

6. دیگر اپلیکیشن های کاربردی

همه این راه ها برای مویابل و دسک تاپ قابل دسترس هستند؛ ولی کار با شبکه های اجتماعی محبوب ترین و تماس ویدیویی بالاترین آمار رضایت بیماران را داشته اند.

2. ابتدا تست سلامت روان را باید بگذرانید

به دلیل صرفه جویی در وقت باید ابتدا فرم سلامت عمومی و تست سلامت روان را بگذرانید. بر اساس پژوهش های اجرا شده، بسیاری از افرادی که اختلالات روانی داشتند (خودشان نمی دانستند)و توسط تست سلامت روان شناسایی شده اند، با این روش به درمان خود اقدام نموده اند. این تست ها بر پایه رفتارشناسی تهیه شده اند. افرادی به دلیل نبود امکانات لازم در محل زندگی خود ممکن بود هرگز از بیمار بودن خودشان آگاه نشوند ونفهمند مسائل شان ریشه در روان آنها دارد. بیمارهایی با مشکل افسردگی، نگرانی، اضطراب و مسائل جسمانی که ریشه در روان آنها داشتند، از این طریق شناسایی و درمان شده اند. سی.بی.تی اعلام نمود، اغلب بیمارانی که از تماس تصویری با پزشک خود امتناع می نمایند به دلیل اضطراب بیش از حدی است که در وجود خود دارند.

3. آنلاین تراپیست ها باید اعتماد شما را جلب نمایند

اگر قصد دارید از آنلاین تراپی بهره ببرید باید درباره مسایل اخلاقی و حقوقی سایت و موسسه ای که از آن استفاده می کنید اطمینان کسب کنید. تا زمانی که آنها نتوانستند اعتماد شما را جلب نمایند از دادن اطلاعات شخصی خودتان به آنها و پرداخت هزینه دوری کنید. دکترهایی که آنلاین تراپی را انجام می دهند نیازی به دوره های خاصی ندارند. جلسات آنلاین درمانی باید به کیفیت جلسات حضوری باشد. پزشکان آنلاین، باید به هدایت ها و قوانین پایبند باشند. پژشک های آنلاین باید دوره ها و تکنیک های درمانی آنلاین را بشناسند و با نحوه کار با تکنولوژی آشنا باشند تا جلسات با کیفیت و کاربردی برگزار شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 356

به "آیا به آنلاین تراپی می گردد اعتماد کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا به آنلاین تراپی می گردد اعتماد کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید