ارسلان مطهری: رقابت باید مساوی و عادلانه باشد، با این همه جلسه ای که مدیران استقلال می گذارند، می توانستند رئال مادرید را بخرند!

به گزارش مجله ایرکا، ارسلان مطهری گفت: رقابت باید مساوی و عادلانه باشد، الان اصلا نیست. یک به صد است. از لحاظ رسیدگی به تیم ها، امکانات و بسیاری موارد دیگر من عدالتی نمی بینم

ارسلان مطهری: رقابت باید مساوی و عادلانه باشد، با این همه جلسه ای که مدیران استقلال می گذارند، می توانستند رئال مادرید را بخرند!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، گفتگوی ارسلان مطهری با همشهری را می خوانید:

در بازی با پدیده با وجود شرایط سختی که پیرامون تیم شاهد بودیم توانستید 3امتیاز را بگیرید. از شرایط این بازی بگو.

خدا را شکر با وجود اینکه 2 بار برق استادیوم رفت و به ضرر ما بود توانستیم برنده شویم. فکر می کنم حدود 105دقیقه بازی کردیم و این وقفه هایی که ایجاد شد باعث سرد شدن بازیکنان و در نهایت به ضرر ما بود. اما خدا را شکر توانستیم 2 گل بزنیم. با وجود تمام مسائلی که هست به عشق طرفداران داریم بازی می کنیم. امیدوارم در ادامه هم بتوانیم همین فرایند را طی کنیم.

برای خودت سابقه داشته که حین بازی برق استادیوم برود؟

در استادیوم آزادی سابقه نداشته است.

وقفه ها باعث نشد سرد شوید؟

به هر حال یک بار برق رفت و بعد از حدود 5دقیقه برق آمد. دوباره رفت و بعد از 4-5 دقیقه آمد. طبیعتا این اتفاق باعث سرد شدن بازیکن می گردد که هم به ضرر ماست هم به ضرر تیم رو به رو. اما بیشتر به ضرر تیم برنده است چون مثل تایم اوت در فوتسال می ماند.

با این برد هنوز برای رسیدن به عنوان قهرمانی امید دارید؟

ما با تمام وجود کوشش می کنیم و به عشق طرفدارانمان داریم بازی می کنیم. فقط می خواهیم از بازی خوب لذت ببریم و موظف هستیم تمام کوششمان را بکنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. فوتبال است و هیچ چیزی تعیین نیست اما امیدواری هم همواره هست.

قبل از بازی با پدیده اتفاقات حاشیه ای پیرامون تیم زیاد بود و طرفداران نگران بودند.

نگرانی بخشی از کار ماست ولی تا کی باید صحبت کنیم؟ محترمانه هم صحبت می کنیم اما به ما احترام گذاشته نمی گردد. وقتی به کادر فنی و بازیکن استقلال احترام گذاشته نمی گردد یعنی به طرفداران بی احترامی شده است. اگر بخواهم در خصوص مدیرعامل صحبت کنم موضوعات زیادی وجود دارد. نمی خواهم کسی را سیبل قرار دهم، ما داریم مسائل تیم مان را می گوییم. اما با وجود همه این مسائل فقط و فقط به عشق طرفداران داریم بازی می کنیم. به خاطر آبروی خودمان، آبروی طرفدارانمان و به خاطر اسم عظیم استقلال داریم بازی می کنیم وگرنه شأن و شخصیت استقلال این چیزی نیست که شما درست کردید! ما انتظار خیلی زیادی هم نداشتیم ولی از پول بازیکن گرفته تا زمین تمرین مشکل داریم. هر وقت می خواهیم به سالن وزنه برویم یک بار می گویند سالن وزنه اینجاست، یک بار می گویند تغییر نموده فلان جاست! اما برای تیم رقیب، همه امکاناتشان مثل کمپ و ... مجهز و معلوم است. این چیزها تمرکز را از آدم می گیرد. ما نباید اصلا درباره مسائل بیرون زمین صحبت کنیم اما شرایطی را به وجود آورده اند که ما همواره داریم درباره این چیزها صحبت می کنیم.

به نظرت برای بیان این مسائل کمی دیر نیست؟ الان فقط 7هفته تا سرانجام لیگ مانده و خیلی ها انتقاد می نمایند که چرا تا الان این مسائل را بازگو نکردید.

ما یک بار مصاحبه کردیم دیدیم اصلا اهمیتی نمی دهند. کادر فنی درخواست دارد، بازیکن هم درخواست دارد. البته چیز زیادی نمی خواهند، حق شان را می خواهند. شما وظیفه تان را دارید انجام می دهید. اگر پول بازیکن را بدهید و شرایط تمرینی را فراهم کنید وظیفه تان است. وقتی هم حرفی می زنیم مدیرعامل و دیگران سریع می گویند ما داریم می رویم جلسه! برای تان جلسه می گذاریم و فلان کارها را انجام می دهیم. با این همه جلسه ای که شما می گذارید، می توانستید رئال مادرید را بخرید! کمی به فکر تیم باشید. ما که بچه نیستیم! شما هم بچه نیستید. هواداری هم که دارد فوتبال را می بیند بچه نیست. این همه نامهربانی درست نیست. رقابت باید عادلانه و مساوی باشد.

بعد از بازی با پدیده بعضی از بازیکنان استقلال از تفاوت آشکار درصد پرداختی ها صحبت می کردند. خود تو چند درصد پول گرفتی؟

ما که نمی دانیم کدام بازیکن چقدر گرفته است چون اصلا در کار هم دخالت نمی کنیم. من 30 درصد گرفتم اما آنقدر تکه تکه پول ها را می دهند، آنقدر نابجا پول ها را می دهند که اصلا نمی دانیم چند درصد گرفتیم، چقدر گرفتیم، کجا خرج کردیم! ما داریم نتیجه می گیریم، شما دارید کارشکنی می کنید. ما هر موقع رفتیم داخل زمین با جان ودل بازی کردیم اما وقتی شما کارشکنی می کنید تمرکز ما از داخل زمین برداشته می گردد. ما که وظیفه نداریم تیم را مدیریت کنیم.

یک مقدار هم در خصوص شرایط خودت صحبت کنیم. 7هفته بیشتر تا سرانجام فصل نمانده، تا اینجا از خودت راضی بودی؟

برای من نتیجه گیری تیم مهم است، تا جایی هم که بتوانم کوشش می کنم تا تیمم نتیجه بگیرد. راضی بودن یا نبودن من از خودم اصلا مهم نیست.

اگر استقلال قهرمان نگردد دوست داری از بین سپاهان و پرسپولیس کدام تیم قهرمان گردد؟

من دوست دارم هر تیمی که حقش است قهرمان گردد اما در شرایط برابر. رقابت باید مساوی و عادلانه باشد.

الان رقابت عادلانه نیست؟

اصلا نیست. یک به صد است! از لحاظ رسیدگی به تیم ها، امکانات و بسیاری موارد دیگر من عدالتی نمی بینم. یک نفر آمده از جیب شخصی خودش زمین تمرین مجموعه انقلاب را برای ما فراهم نموده است. این در شأن و شخصیت تیم استقلال است؟! پس بقیه دارند چه کار می نمایند؟! ولی شما برای یک تیم دیگر همه شرایط را فراهم کردید. من برای آقای مددی احترام قائلم اما ایشان کار نکردند. نه فقط آقای مددی منظورم کلی است و نمی خواهم آقای مددی را سیبل قرار دهم. به هرحال ایشان هم حرمت و خانواده دارد اما این کاری که دارد با استقلال می گردد باید مدیریت گردد.

در جام حذفی دوباره باید به مصاف پرسپولیس بروید. در این ارتباط برایمان بگو.

دربی یک بازی خاص است. مطمئنا برای بازیکنان هم شرایط این ملاقات با بقیه مسابقات تفاوت دارد اما الان برای صحبت کردن درباره داربی یک مقدار زود است. ما هفته به هفته باید تمرین کنیم و تمرکزمان را روی مسابقات بگذاریم تا ان شاءالله بتوانیم نتایجی بگیریم که در شأن شخصیت استقلال باشد.

از کار کردن زیر نظر فرهاد مجیدی بگو.

آقا فرهاد هم یکی از بازیکنان خیلی خوب و عالی تیم استقلال بوده و همه خاطرات خیلی خوبی با او دارند. به نظر من وقتی شما یک مربی را سر کار می آورید اگر می خواهید تیم نتیجه بگیرد باید از او حمایت کنید. این حمایت از کادر فنی و بازیکنان ایجاد همدلی می نماید و در نهایت باعث می گردد تیم نتیجه بگیرد. من خیلی امیدوارم که در آینده با فرهاد مجیدی فرایند رو به رشدی پیدا کنیم.

خودت را لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی می دانستی؟

در خصوص تیم ملی صحبتی ندارم فقط به خاطر صعود به مرحله بعدی تبریک می گویم و امیدوارم که باز هم دست پر برگردند.

حتما برای آینده به تیم ملی هم فکر می کنی. درست است؟

در وهله اول باید به استقلال فکر کنم چون اینجا باید خوب کار کنم تا به تیم ملی دعوت شوم. مسلما هر بازیکنی به حضور در تیم ملی فکر می نماید اما الان اولویتم استقلال است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1039

به "ارسلان مطهری: رقابت باید مساوی و عادلانه باشد، با این همه جلسه ای که مدیران استقلال می گذارند، می توانستند رئال مادرید را بخرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسلان مطهری: رقابت باید مساوی و عادلانه باشد، با این همه جلسه ای که مدیران استقلال می گذارند، می توانستند رئال مادرید را بخرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید