بعیدی نژاد: فرایند حقوقی بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به سرانجام خود نزدیک می شود

به گزارش مجله ایرکا، سفیر کشورمان در انگلیس با اشاره به اینکه فرایند حقوقی پرونده بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به مرحله پایانی خود نزدیک می شود، ابراز امیدواری کرد لندن دیگر بهانه ای برای عدم پرداخت بدهی خود نداشته باشد.

بعیدی نژاد: فرایند حقوقی بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به سرانجام خود نزدیک می شود

به گزارش مجله ایرکا، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن عصر امروز (یکشنبه) در صحفه توییتر خود نوشت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته، جلسه استماع دادگاه تجدیدنظر مربوط به بخش کوچکی از مبلغ بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به ایران، در لندن تشکیل می شود.

وی در ادامه اعلام نمود: با تعیین تکلیف این بخش کوچک، فرآیند حقوقی پرونده به پایان خود نزدیک می شود و بهانه ای برای عدم پرداخت بدهی باقی نخواهد ماند.

بدهی دولت انگلیس به ایران، به یک قرارداد تسلیحاتی منعقده در دهه 1970 میلادی بر می شود که دولت وقت انگلیس با شاه مخلوع ایران منعقد کرده بود. این پول از سوی شاه ایران به انگلیس پرداخت شده بود، اما تجهیزات نظامی موضوع قرارداد هیچگاه به دولت ایران تحویل داده نشد.

در پاییز سال 96، بحث پرداخت بدهی معوق دولت انگلیس به ایران بر سر زبان ها افتاد. بدهی ای که بالغ بر 450 میلیون پوند و مربوط به خرید تسلیحات از انگلیس توسط رژیم پهلوی است و در نتیجه احکام دیوان داوری لاهه طی سال های 2001 و 2009 قطعی شده است؛ اما سران لندن به بهانه های مختلف تا به امروز از اجرای آن سرباز زده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 88

به "بعیدی نژاد: فرایند حقوقی بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به سرانجام خود نزدیک می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد: فرایند حقوقی بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به سرانجام خود نزدیک می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید