نگاه ترامپ به رهبران اروپایی چگونه است؟

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران، کتاب خاطرات جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ همچنان خبرساز و سوژه بسیاری از رسانه هاست.

نگاه ترامپ به رهبران اروپایی چگونه است؟

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

از جمله به تازگی وبگاه اروپایی پولیتیکو، یادداشتی را در این ارتباط و با عنوان دونالد ترامپ واقعاً درباره رهبران اروپایی چگونه فکر می نماید؟ منتشر نموده و در این یادداشت به بخش هایی از کتاب خاطرات بولتون اشاره شده است.

ترامپ درباره ماکرون چگونه فکر می کرد؟

در کتاب خاطرات بولتون گفته شده که ترامپ علاقه ای به رئیس جمهور فرانسه و یا نخست وزیر کانادا ندارد و فقط آن ها را تحمل می نماید و یا مثلاً در جریان اجلاس گروه هفت در سال 2018 بارها آن ها را دست انداخت و مسخره کرد.

براساس کتاب خاطرات بولتون، اما نگرش و نگاه ترامپ به ماکرون همواره یکدست نبوده و از جمله در مقطعی معتقد بوده که ماکرون باید با رئیس جمهور ایران ملاقات کند، اگرچه همواره با تمسخر ماکرون را به عنوان بهترین اروپایی یاد می نموده است.

ترامپ در جریان نشست 2017 ناتو نیز، ماکرون را سرزنش نموده که همواره مذاکرات و تبادل نظرها را لو می دهد، اما ماکرون با خنده بلندی این موضوع را رد کرد. ترامپ بعد از آن هم جواب سوال ماکرون را که پرسیده بود آیا آمریکا طرحی درباره تجارت با چین دارد؟ نداد.

بولتون حتی می گوید ترامپ به او در جریان تبادل نظر درباره توافق هسته ای در سال 2019 گفته بود: ماکرون به هرچه دست بزند، خراب می نماید.

ترامپ درباره آلمان و مرکل چه فکری می کرد؟

به نظر می رسد که نگاه ترامپ به مرکل با احترام بیشتری بوده است و در کتاب خاطرات بولتون این نوع نگرش ترامپ انعکاس یافته است.

بولتون در این ارتباط می گوید: ترامپ احترام زیادی برای مرکل قائل بود.

در عین حال مشاور امنیت ملی سابق ترامپ از نگاه خارج از عرف و غیرمعمول ترامپ به مرکل سخن می گوید که حتی این نگاه غیرمعمول در مقطعی در جریان اجلاس ناتو با حرکت عجیب ترامپ به سوی مرکل نمایان می گردد.

در این میان موضوع مورد اختلاف ترامپ و مرکل، مسئله خط لوله گاز نورد استریم 2 بوده است که ترامپ به شدت با آن مخالف بود و می گفت: معامله گازی و نفتی گسترده آلمان با روسیه بسیار بد است، ما از آن ها محافظت می کنیم، اما با روسیه قرارداد می بندند، ما باید کاری انجام دهیم تا آلمان اسیر روسیه نگردد.

آنچه ترامپ درباره برگزیت، ترزا می و بوریس جانسون فکر می کرد

بولتون درباره همراهی با ترامپ در جریان سفر به لندن در سال 2018 می گوید که هم خودش و هم ترامپ به دنبال یاری به انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا بودیم، اما بعد فهمیدیم که این کار سخت است.

در کتاب خاطرات بولتون گفته شده که ترامپ در جریان سفرش به لندن و در نشست با ترزامی آغاز به لاف زنی درباره سفر سال قبلش به چین کرد و گفت در آن سفر صد هزار سرباز در مراسم استقبالش حضور داشتند که تا کنون چنین چیزی در تاریخ دنیا سابقه نداشته است.

بولتون در این کتاب همچنین می گوید که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در کنار شینزوآبه، نخست وزیر ژاپن از رهبران سیاسی مورد علاقه ترامپ هستند.

بدبینی ترامپ به رهبران اتحادیه اروپا

جان بولتون همچنین در کتاب خاطراتش درباره نگاه ترامپ به رهبران اتحادیه اروپا می گوید که ترامپ فکر می کرد که ژان کلود یونکر؛ فردی شرور می باشد که به شدت از ایالات متحده متنفر است.

براساس گفته بولتون، ترامپ معتقد بوده است که اروپا فقط کوچک تر از چین است، اما در واقع از آن کشور هم بدتر است.

بولتون آوریل 2018 (فروردین 97) به تیم امنیت ملی کاخ سفید پیوست و در ماه سپتامبر (شهریور) سال بعد، دولت ترامپ را ترک کرد و گفت خودش این را خواسته است. با این حال، ترامپ گفت که بولتون را به دلیل اختلاف های شدید برکنار نموده است.

حال انتشار کتاب خاطرات بولتون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خطر تداوم افول صندلی ترامپ را در این کشور دوچندان نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 419

به "نگاه ترامپ به رهبران اروپایی چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه ترامپ به رهبران اروپایی چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید