برترین روغن سرخ کردنی

به گزارش مجله ایرکا، شما برای سرخ کردن کامل غذاها به یک روغن سرخ کردنی خوب احتیاج دارید. آیا می دانستید که همه روغن ها برای سرخ کردن مناسب نیستند. این مقاله را بخوانید تا با برترین روغن های سرخ کردنی آشنا شوید.

برترین روغن سرخ کردنی

مترجم: امین حسین پور

منبع:راسخون

شما برای سرخ کردن کامل غذاها به یک روغن سرخ کردنی خوب احتیاج دارید. آیا می دانستید که همه روغن ها برای سرخ کردن مناسب نیستند. این مقاله را بخوانید تا با برترین روغن های سرخ کردنی آشنا شوید.

اگر چه از روغن های مختلفی می توان برای آشپزی استفاده کرد ولی، همه آن ها برای سرخ کردن مناسب نیستند. برترین روغن سرخ کردنی روغنی است که نقطه دود بالایی داشته باشد. هنگام سرخ کردن مواد غذایی مانند گوشت یا گوشت مرغ استفاده از روغنی با نقطه دود بالا مطلوب است زیرا، به سرعت آن را می پزد و رطوبت گوشت را حفظ می نماید.

روغن ها به طور کلی دو دسته هستند - روغن تصفیه شده و روغن تصفیه نشده. روغن های تصفیه شده با استفاده از فرآیند گرما استخراج می شوند به طوری که می توانند دماهای بالا را تحمل نمایند و بعلاوه نقطه دود بالایی دارند. روغن های تصفیه شده برترین روغن ها هستند و برای سرخ کردن مناسب می باشند. روغن های تصفیه نشده با استفاده از فرآیند سرما استخراج می شوند و نسبت به روغن های تصفیه شد نقطه دود پایین تری دارند. بعضی از روغن های تصفیه نشده مشهور عبارتند از روغن زیتون ، روغن بادام ، روغن کاج و غیره. این روغن ها به خاطر نقطه دود پایین خود برای سرخ کردن مناسب نیستند و در لیست برترین روغن های سرخ کردن جایی ندارند. از آن ها بیشتر برای تهیه سالاد و افزودن طعم به غذاها استفاده می گردد.

برترین روغن برای سرخ کردن ماهی

برترین روغن برای سرخ کردن ماهی چیست؟ جواب روغن بادام زمینی ، روغن کانولا و روغن خردل است. همه این روغن ها نقطه دود بالایی دارند که باعث می گردد گوشت ماهی ترد و داخل آن آبدار باشد. برای کسانی که گوشت ماهی و چیپس دوست دارند، در اینجا نکاتی برای درست کردن لذیذترین ماهی سرخ شده ارائه شده است. قبل از سرخ کردن دمای روغن را باید به طور مناسب تنظیم کنید. افراد زیادی این مسئله را نادیده می گیرند که منجر به تر یا خشک شدن بیش از حد ماهی می گردد. برای آنالیز اینکه روغن به قدر کافی داغ است یا خیر، کافیست یک قطعه پیاز یا جعفری به آن اضافه کنید. اگر رنگ آن به قهوه ای طلایی تغییر پیدا کند روغن آماده است. بعلاوه، قبل از سرخ کردن نصف قاشق چایخوری نمک دریایی به روغن اضافه کنید تا پاشیدن روغن جلوگیری کنید. به علاوه به یاد داشته باشید که با توجه به میزان ماهی تابه ای که از آن استفاده می کنید دو یا سه قطعه ماهی را همزمان سرخ کنید. این بدان خاطر است که اگر بیش از حد ماهی اضافه کنید دمای روغن افت می نماید. از روغن گلرنگ یا روغن ذرت هم می توانید بهره ببرید زیرا، بدون طعم هستند و بعلاوه می توان آن ها را تا دمای زیاد گرم کرد. از مصرف روغن زیتون یا روغن آرگان اجتناب کنید زیرا، اگر چه آن ها بسیار سالم هستند ولی، نقطه دود پایینی دارند و به خاطر طعم آن ها ممکن است طعم ماهی تغییر کند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که روغن اضافی ناپایدار است و ممکن است باعث سوختن ماهی گردد. پس، به اندازه احتیاج از روغن بهره ببرید. بعلاوه، همواره سعی کنید ماهی را قبل از مصرف داخل حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن را جذب کند.

برترین روغن برای سرخ کردن سیب زمینی

همه از یک بشقاب سیب زمینی سرخ نموده به همراه ساندویچ مورد علاقه خود لذت می برند. برترین روغن برای سرخ کردن سیب زمینی روغنی است که نقطه دود بالایی دارد و در دمای کمتر از 400 درجه فارنهایت تجزیه نمی گردد. به این ترتیب برترین روغن برای سرخ کردن سیب زمینی روغن بادام زمینی و روغن کانولاست. برای تهیه سیب زمینی هایی ترد و خوشمزه می توانید آن ها را به این صورت سرخ کنید. اندازهی کمی از سیب زمینی ها را تا زمانی که تقریباً نیمه شفاف شوند سرخ کنید و سپس، به سرعت آن ها را بردارید و روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها جذب گردد. کل سیب زمینی ها را به همین صورت سرخ کنید. حالا سیب زمینی ها را داخل روغن داغ غوطه ور کنید و دوباره سرخ کنید. این روش اگر چه زیاد سالم نیست ولی، با استفاده از آن می توانید سیب زمینی هایی تهیه کنید که بیرون آن ها ترد و داخل آن ها نرم خواهد بود.

همانطور که مشاهده کردید، برترین روغن های سرخ کردنی روغن هایی هستند که نقطه دود بالایی دارند و طعم متمایز یا قوی ندارند و تقریباً بدون طعم هستند. روغن بادام زمینی ، روغن دانه انگور ، روغن گلرنگ و روغن آفتابگردان جزء برترین روغن های سرخ کردنی محسوب می شوند.

منبع: راسخون
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1181

به "برترین روغن سرخ کردنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین روغن سرخ کردنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید