تفاهم نامه انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره بین الملی فیلم 100

به گزارش مجله ایرکا، انجمن سینمای جوانان ایران از فیلم سازان برگزیده در جشنواره 100 تا سقف صد میلیون تومان برای فراوری فیلم کوتاه داستانی حمایت می نماید

تفاهم نامه انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره بین الملی فیلم 100

نشست امضای تفاهم نامه میان جشنواره بین المللی فیلم100 و انجمن سینمای جوانان ایران صبح امروز در محل سازمان سینمایی سوره برگزار گردید.

به گزارش خبرنگاران، نشست امضای تفاهم نامه میان سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم 100 و انجمن سینمای جوانان ایران با حضور حمیدرضا جعفریان رییس شورای سیاست گذاری جشنواره و رییس سازمان سینمایی سوره، یوسف منصوری دبیر جشنواره فیلم 100 و مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان روز یکشنبه 11 دی ماه در سالن کنفرانس سازمان سینمایی سوره برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، یوسف منصوری دبیر سیزدهمین دوره جشنواره فیلم100 پیرامون امضای تفاهم نامه و مفاد آن گفت: به لطف خدا و همراهی آقای آذرپندار و همکارانشان در انجمن سینمای جوانان، امروز تفاهم نامه ای را امضا خواهیم کرد تا جریان حرکت علاقه مندان به حوزه فیلمسازی که در گام های نخست رسیدن به هدفشان قرار دارند، پس از برگزاری جشنواره فیلم 100 نیز متوقف نگردد.

وی اضافه نمود: به همین دلیل اکنون در سه محور تفاهم نامه ای را امضا خواهیم کرد که اهم آن به شرح ذیل است:

1.برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی مشترک ساخت فیلم 100 با استفاده از ظرفیت های انجمن سینمای جوانان ایران و سازمان سینمایی سوره حوزه هنری در استان های مختلف برای فیلمسازان جوان

2.برگزاری رویداد پرتاب فیلم کوتاه (پیچینگ) در زمان برگزاری جشنواره به وسیله سازمان سینمایی سوره با موضوع اتصال سرمایه گذاران به فیلمسازان مستعد برای حمایت از متقاضیان و اعطای 3 اعتبارنامه ساخت فیلم کوتاه داستانی هر کدام تا سقف 1.000.000.000 ریال به طرح های منتخب به وسیله انجمن سینمای جوانان

3.اعطای 2 اعتبارنامه ساخت فیلم کوتاه داستانی هر کدام تا سقف 1.000.000.000 ریال از میان آثار راه یافته به بخش مسابقه سیزدهمین جشنواره فیلم 100 به وسیله انجمن سینمای جوانان.

در ادامه این نشست، مهدی آذرپندار مدیر انجمن سینمای جوانان نیز پیرامون امضای این تفاهم نامه و اهداف آن نیز شرح داد: بسیار خوشحالم جشنواره فیلم100 قرار است بعد از چندین سال مجدد برگزار گردد.

او ادامه داد: جشنواره فیلم100همیشه جشنواره ای با هویت بوده که امروزه با گران شدن ساخت فیلم برای جوانان، می تواند نقطه عطف و ورود خوبی به حوزه فیلمسازی باشد تا برای فیلم سازان انگیزه ای را ایجاد کند که محصولی را فراوری نمایند و در صورت استقبال از آن محصول، کارهای جدی تری را دنبال نمایند.

آذرپندار با اشاره به اینکه ما باید در نقطه ای قراره بگیریم تا حلقه وصل ساخت فیلم های کوتاه و 100 ثانیه ای باشیم، بیان کرد: همانطور که در حال حاضر انجمن سینمای جوان به بنیاد سینمایی فارابی متصل شده و فیلم کوتاه را به فیلم بلند متصل نموده است تا شناسایی استعداد صورت بگیرید، فکر می کنم اگر حلقه های مرتبط دیگر هم به یکدیگر متصل شوند، اتفاق خوبی را رقم میزنند. البته که سازمان سینمایی سوره چرخه کاملی است و می تواند این فرایند را رقم بزند.

مدیر انجمن سینمای جوانان ایران با اشاره به اینکه با توجه به اشتراک اهداف انجمن سینمای جوانان و جشنواره، علاقه مند به تقویت و تداوم جشنواره فیلم100 هستیم، اضافه نمود: با کوشش های آقای یوسف منصوری و حمایت های آقای جعفریان امیدواریم که جشنواره پررونقی را رقم بزنیم و به همین دلیل تصمیم به این همکاری مشترک گرفتیم. امیدواریم نفع امضای این تفاهم نامه به جریان فیلمسازی جوانان نوظهور در کشور برسد و به رونق و بهتر دیده شدن استعدادهای حاضر در جشنواره یاری کند. بعلاوه امیدوارم جشنواره 100 تقویم ثابت خود را پیدا نموده و هرساله برگزار گردد، تا افراد زیادی فیلم بسازند و به کشف استعداد دانشجویان و افراد تازه نفس یاری کند و ما هم بتوانیم در این مسیر یاری کنیم.

این مدیر سینمایی در انتها گفت: ما با جشنواره های دیگری هم تعاملات این چنینی داشتیم؛ ولی جشنواره فیلم 100 به این علت آنکه با هدف شناخت استعدادها که وظیفه ذاتی انجمن است، برگزار می گردد، پرداخت به آن برای ما جدی تر است و امیدواریم در موعد مقرر برگزاری این رویداد، اتفاقات خوبی را رقم بزند.

در ادامه این نشست حمیدرضا جعفریان رییس شورای سیاست گذاری سیزدهمین جشنواره فیلم100 ضمن خوشامدگویی به مهدی آذرپندار، اظهار کرد: خیلی خوشحالم که این جشنواره به نقطه ای رسیده که می تواند ارتباطاتش را توسعه دهد و امیدواریم با همکاری نهادهای محتلف جشنواره را پربارتر برگزار کنیم.

در انتها این نشست تفاهم نامه میان سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم100 و انجمن سینمای جوانان ایران امضا شد.

سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم 100 به دبیری یوسف منصوری و به همت سازمان سینمایی سوره 9تا 12 اسفندماه برگزار خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 دی 1401 بروزرسانی: 28 دی 1401 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1532

به "تفاهم نامه انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره بین الملی فیلم 100" امتیاز دهید

1 کاربر به "تفاهم نامه انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره بین الملی فیلم 100" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره بین الملی فیلم 100"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید