دنیای سیاه و سفید DARK WEB

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران، دارک وب، بخش کوچکی از دیپ وب یا وب پنهان است. به شبکه ای از وبسایت ها گفته می شود که از دسترس عموم خارج بوده و تنها با استفاده از ابزارهای خاصی می توان به آن ها دسترسی داشت، از آن جایی که این شبکه تقریبا غیرقابل ردیابی است، هرگونه جرمی مثل خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر، آزار و اذیت انسان ها، تهیه مدارک جعلی، قاچاق اعضای بدن انسان، درخواست برای قتل یک انسان، درخواست برای هک کردن یک شخص و هر نوع فعالیت غیرقانونی دیگری که فکرش را بکنید در آن قابل وقوع است.

دنیای سیاه و سفید DARK WEB

از آن جایی که این شبکه ها در محیط های کاملا ایزوله ایجاد می شوند و هیچ اطلاعاتی از گردانندگان آن ها در دسترس نیست، امکان ردیابی این افراد برای دولت ها تاحدودی غیرممکن است، هرچند مواردی از دستگیری این افراد توسط پلیس نیز وجود دارد. دارک وب، یک محیط امن برای خلافکاران محسوب می شود، آن ها می توانند از این طریق فعالیت های غیرقانونی خود را گسترش داده و پول بیشتری به دست آورند. خرید و فروش در این گونه وبسایت ها معمولا از طریق بیت کوین انجام می شود تا قابل ردگیری و ردیابی نباشد.

کتاب آشنایی با DARK WEB اثر مشترک حسین خدادادی و احمد فلاح بروج در 11 فصل، ابتدا شما را را مفهوم دارک وب و دیپ وب آشنا و اهمیت آن ها را بررسی می کند. سپس با استفاده از سیستم عامل های مختلف و ابزارهایی مانند مرورگر TOR، به روش های پیشنهادی برای دسترسی به آن ها می پردازد. همچنین در مورد اینکه چه اطلاعاتی را می توان در آنجا به دست آورد، بهترین روش ها برای استفاده از ابزارها برای بهترین اثر و چه کسی از دارک وب و دیپ وب استفاده می کند، بحث خواهد شد.

حفظ حریم خصوصی در DARK WEB

حریم خصوصی و ناشناس بودن، دلایل اساسی استفاده از DARK WEB است، اما چرا و چطور؟ حریم خصوصی و گمنامی برای یک جامعه فعال ضروری است. افراد می خواهند احساس امنیت کنند و تحت نظارت قرار نگیرند. حتی با گسترش شبکه های اجتماعی و فراگیر شدن اطلاعات شخصی در آنجا، بسیاری از افراد هنوز هم می خواهند داده های خود را خصوصی نگه دارند و اطلاعات شخصی خود را در اختیار خودشان نگه دارند. اینترنت راهی برای برقراری ارتباط و اشتراک گذاری فراهم می کند، اما با گذشت زمان، دور شدن از فروشندگان برای جمع آوری اطلاعات در مورد ما می توانند محصولاتی را که طبق گفته ما مطابق آنچه که می خواهیم، مطابق با رفتارهایمان در شبکه ارائه دهند. همچنین این روش برای نظارت دولت ها بر ما و روشی برای کلاهبرداری هنرمندان و جنایتکاران برای جمع آوری اطلاعات درباره ما برای اهداف مخرب نیز درنظر گرفته شده است. استفاده از DARK WEB اجازه می دهد تا افراد بتوانند به صورت خصوصی و ناشناس با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و کار کنند.

مانند همه فناوری ها و محیط ها، کمتر افراد بااخلاقی در بین ما از مزایای ناشناس بودن و حریم شخصی که DARK WEB در اختیار شما قرار می دهد، برای اهداف خود استفاده می کند.

آنچه در DARK WEB اتفاق می افتد

همه داستان ها را درباره دارک وب ترسناک، بیمارگونه یا ناخوشایند نیستند. در کتاب حاضر به بعضی از جوانب خوب و بد دارک وب اشاره شده است: این افراد هستند که از DARK WEB برای اهداف خوب یا بد استفاده می کنند. بعضی ها می گویند که هدف اصلی DARK WEB این بود که یک نظام تصویری آنلاین باشد؛ مردمان فارغ از هر ملت، مذهبی و جنسیتی به اشتراک گذاری اطلاعات آزادانه و با هم به نفع همه کار کنند.

این واقعیت که به آن DARK WEB گفته می شود، لزوما به معنای شرارت نیست، اما رسانه ها و بازاریابان برای افزایش فروش یا مصرف رسانه، ویژگی های شیطانی یا ناشایست را به DARK WEB اختصاص داده اند. آنچه آن را بسیار اسرارآمیز می کند این واقعیت است که به اندازه وب سایت های معمولی قابل دسترسی نیست.

نخستین چاپ کتاب آشنایی با DARK WEB در 202 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 40 هزار تومان از سوی انتشارات ناقوس راهی بازار نشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 889

به "دنیای سیاه و سفید DARK WEB" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیای سیاه و سفید DARK WEB"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید