راهنمای ویرایش اطلاعات مسکن ملی؛ متقاضیان فقط امروز وقت دارند

به گزارش مجله ایرکا، امکان ویرایش اطلاعات از روز چهارشنبه (4 تیرماه) تا 14 تیر برای تمام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن (مرحله اول، مرحله دوم و ثبت نام پیامکی) که استعلامات آن ها مورد آنالیز قرار گرفته است فراهم شده بود که تا سرانجام امشب ادامه خواهد داشت.

راهنمای ویرایش اطلاعات مسکن ملی؛ متقاضیان فقط امروز وقت دارند

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

طرح مسکن ملی شامل احداث 400 هزار واحد مسکونی برای دهک های چهار تا هفت میان درآمدی است که تکمیل آن ها بنابراعلام دولت، انتها سال 99 است.

پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی امروز (شنبه) با اعلام اینکه مهلت ویرایش اطلاعات پذیرفته شدگان طرح مسکن ملی تا ساعت 24 امروز است، گفت: بیشترین میزان مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن متعلق به تهرانی ها با 155 هزار نفر و کمترین میزان مشارکت مربط به استان کهگیلویه و بویراحمد با 63 هزار نفر است.

وی با تاکید بر اینکه پذیرفته شدگان طرح مسکن ملی تا انتها امروز فرصت ویرایش اطلاعات خود را در سامانه https://tem.mrud.ir/announcements دارند، اضافه نمود: یکسری از اطلاعات از جمله شهر محل سکونت و کد ملی قابل تغییر نیستند. اما بخشی از اطلاعات از جمله نشانی از جمله مواردی است که در صورت تغییر، باید ویرایش گردد.

اصلانی همچنین گفت: تسهیلات اقدام ملی مسکن برای هر واحد مسکن ملی 100 میلیون تومان است.

به گفته وی، آورده سازنده برای هر واحد حداکثر 20 درصد است و 80 درصد تسهیلات به هر واحد به سازندگان تعلق می گیرد. همچنین تسهیلاتی که سازندگان برای ساخت مسکن ملی دریافت می نمایند قابل انتقال به خریدار است و خریداران متعهد می شوند، بازپرداخت تسهیلات خریداری شده را پرداخت نمایند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه عملیات اجرایی ساخت مسکن در همه استان ها آغاز شده است، شرح داد: استان زنجان جز پیشروترین استان ها در ساخت مسکن ملی بوده و استانی است که عملیات اجرایی مسکن ملی در بعضی از واحد ها به مرحله اسکلت رسیده است.

خرید و فروش مسکن ملی فعلا ممنوع

ثبت نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیر قانونی است و ثبت نام در سامانه به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست و چه بسا پس از آنالیز شرایط قانونی فرد ثبت نام نماینده غیر واجد شرایط تشخیص داده گردد و به این ترتیب مدارک آن از جمله کد رهگیری و ... فاقد هر گونه ارزش است. بنابراین، خرید و فروش آن فقط باعث از بین رفتن سرمایه خریدار است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است 400 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته گردد که از این تعداد 200 هزار واحد در شهر های جدید، 100 هزار واحد در بافت های فرسوده شهری و 100 هزار واحد در شهر های کوچک ساخته می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 377

به "راهنمای ویرایش اطلاعات مسکن ملی؛ متقاضیان فقط امروز وقت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای ویرایش اطلاعات مسکن ملی؛ متقاضیان فقط امروز وقت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید