رایزنی ظریف و همتای کنیایی درباره شیوع جهانی کرونا و تحریم های آمریکا

به گزارش مجله ایرکا، در رایزنی تلفنی وزرای خارجه ایران و کنیا درباره شیوع جهانی کرونا، نقش مخرب تحریم های آمریکا در جهت مقابله با کرونا در ایران و مسائل انسانی مربوط به زندانیان مصاحبه شد.

رایزنی ظریف و همتای کنیایی درباره شیوع جهانی کرونا و تحریم های آمریکا

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف و خانم رایشل اومامو وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کنیا عصر امروز (پنجشنبه) تلفنی گفتگو کردند.

در این گفتگو موضوعات مختلف از جمله مسائل فراگیر کرونا در کشورهای مختلف، نقش مخرب تحریم های یکجانبه، ظالمانه و غیر قانونی آمریکا در راستا مقابله با شیوع کرونا در ایران و همچنین مسائل انسانی مربوط به زندانیان مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

وزیر خارجه ایران در پی شیوع کرونا رایزنی های تلفنی را با بعضی همتایان خود صورت داد و از آنها خواست که با تحریم های آمریکا علیه ایران همراهی نکنند. وی پیش از این با وزرای خارجه فرانسه، اندونزی، سوئد، آفریقای جنوبی، انگلیس، روسیه، چین، صربستان، کرواسی، جمهوری آذربایجان، اتریش، نروژ و... و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتگو نموده بود.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه 22 اسفند ماه در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل که رونوشت آن برای روسای سازمان های بین المللی و وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد، بر ضرورت برطرف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 212

به "رایزنی ظریف و همتای کنیایی درباره شیوع جهانی کرونا و تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی ظریف و همتای کنیایی درباره شیوع جهانی کرونا و تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید