تور روسیه ارزان: روسیه: گفتگوهای نظامی مسکو، واشنگتن درباره آرکتیک شروع می گردد

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، نیکلای کورچونف از مقام های عالیرتبه شورای آرکتیک (محیط پیرامونی قطب شمال) می گوید روسیه و آمریکا مایل به همکاری و شفافیت در حوزه شمالگان هستند و بالاخره به رغم بعضی اختلاف نظرها، گفتگوها درباره جنبه های نظامی-سیاسی آرکتیک را شروع می نمایند.

تور روسیه ارزان: روسیه: گفتگوهای نظامی مسکو، واشنگتن درباره آرکتیک شروع می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این در حالی است که سفارت آمریکا در مسکو هم امروز شنبه اظهار داشت که دو کشور در باب مسائلی که منافع متقابل را تأمین می نماید؛ با یکدیگر همکاری نموده اند و این فرایند به ممانعت از درگیری در منطقه آرکتیک منجر می گردد.

پیشتر در اردیبهشت ماه هم، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، از کشورهای حوزه آرکتیک خواست که از این به بعد، مسائل نظامی را هم در بحث هایی که درباره آینده این منطقه می گردد؛ بگنجانند.

وی در این باره اضافه کرد: خوب است روابط مثبتی که در شورای آرکتیک (شامل آمریکا، روسیه، کانادا، دانمارک، نروژ، ایسلند، سوئد و فنلاند) داریم را به حوزه نظامی هم تعمیم دهیم.

لاوروف بعلاوه پیشنهاد داد تا مقامات نظامی کشورها در راستای کاهش تنش در این منطقه دیدارهایی داشته باشند.

این طور به نظر می آید که همزمان با سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک که شامل انتقال نیرو و تجهیزات از غرب آسیا و تمرکز آنها در شرق قاره در راستای مهار چین است؛ آمریکا میخواهد منطقه آرکتیک (شمالگان/ ناحیه پیرامون قطب شمال) را در آینده ای نه چندان دور به جدیدترین میدان نبرد خود تبدیل کند.

اقیانوس آرام در شمالی ترین بخش خود به دریای برینگ راه دارد که تنگه ای با همین نام را در خود جای داده است که آلاسکا (متعلق به آمریکا) را از منتهی الیه شرقی سیبری (متعلق به روسیه) جدا می نماید. دریای برینگ بعلاوه محل رویارویی اقیانوس آرام و اقیانوس شمالگان است.

اگرچه آرکتیک کوچک ترین اقیانوس جهان است اما این ظرفیت را دارد که همزمان با ذوب شدن یخ های قطبی، به اسم یک راستا میانبر، 75 درصد از کل جمعیت جهان را به یکدیگر متصل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1140

به "تور روسیه ارزان: روسیه: گفتگوهای نظامی مسکو، واشنگتن درباره آرکتیک شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: روسیه: گفتگوهای نظامی مسکو، واشنگتن درباره آرکتیک شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید