شریعتمداری بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت ها برای افراد دارای معلولیت تاکید نمود

به گزارش مجله ایرکا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت سیزدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت اظهار کرد: در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت ها برای این عزیزان تاکید و دولت مکلف شده تا تمامی کوشش خود را در راستای فراگیرسازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی برای آنان به کار گیرد.

شریعتمداری بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت ها برای افراد دارای معلولیت تاکید نمود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در پیغام خود آورده است: زمانی که نگاه ها با اندیشه های بلند پیوند یافته و اراده ها بر مبنای ایمان شکل می گیرند، انسان ها به آن حد از خودباوری دست پیدا می نمایند که حتی معلولیت جسمی نیز نمی تواند آن ها را از حرکت در جهت پویایی و شکوفایی باز دارد. این افراد موانع را در می نوردند تا بلندای همت انسان را جلوه گر سازند؛ حقیقتی که در گرامیداشت روز جهانی معلولان، بار دیگر در مدار توجه ما قرار گرفته است.

وی با گرامیداشت سوم دسامبر مصادف با سیزدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت و روز تجلی اراده های عظیم تاکید می نماید: این مناسبت یادآور تعهدی است که بر گردن نهاده ایم تا همسو با حرکت های جهانی در جهت اجرای بی کم و کاست قوانین مرتبط با افراد دارای معلولیت کوشش نماییم. در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت ها برای این عزیزان تاکید و دولت مکلف شده تا تمامی کوشش خود را در راستای فراگیرسازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی برای آنان به کار گیرد.

در بخش دیگری از این پیغام آمده است: در شعار سال جاری روز جهانی افراد دارای معلولیت نیز بر این واقعیت تأکید شده که دنیای پس از شیوع بیماری کرونا، دنیایی با ثبات، دسترس پذیر و اطمینان بخش است، بدیهی است تحقق این شعار منوط به آن است که همه ما به عنوان یک شهروند، مدیر اجرایی یا قانونگذار، به مسئولیت اجتماعی خود در قبال افراددارای معلولیت عمل کنیم و هر کدام در حد بضاعت خویش برای بهبود کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت کوشش نماییم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سرانجام پیغام خود آورده است: امروز جامعه ما به واسطه تحریم های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کووید-19، دستخوش مسائل بسیاری شده که همین امر خدمت رسانی به گروه های دارای معلولیت را سخت ساخته است، اما عبور پرافتخار از چالش های پیش رو با شکیبایی و وحدت ملی، ارتباط منسجم میان دستگاه ها و کوشش مضاعف امکان پذیر خواهد بود. نتیجه آن نیز ساختن جامعه ای متعالی و دسترس پذیر است که افراد صرف نظر از محدودیت های جسمانی دوشادوش یکدیگر برای پیشبرد اهداف آن کوشش می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 698

به "شریعتمداری بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت ها برای افراد دارای معلولیت تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت ها برای افراد دارای معلولیت تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید