عامل حمله روز یک شنبه کانادا یک مهاجر سومالیایی بود

به گزارش مجله ایرکا، پلیس کانادا گفت که یک مهاجر سومالیایی حمله روز گذشته در این کشور را ترتیب داده بود و او را به کوشش برای انجام پنج فقره قتل متهم کرد.

عامل حمله روز یک شنبه کانادا یک مهاجر سومالیایی بود

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور گردشگری کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روز یک شنبه فردی سوار بر خودرو یک افسر پلیس را در شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا کانادا زیر گرفت و پس از آن با چاقو به وی حمله. مهاجم سپس با خودرو به سوی عابران پیاده راند و 4 عابر را زیر گرفت.

پلیس که مظنون را دستگیر نموده می گوید، مظنون یک مرد 30 ساله و مهاجر سومالی است اما هویت وی را فاش ننموده است. بنا بر گزارش پلیس وی همچنین دو سال قبل به اتهام کوشش برای ترویج ایدئولوژی افراط گرایی مورد بازپرسی قرار گرفته اما آن اقدام، مصداق تهدید شناخته نشد.

مارلین دوگراند، معاون رئیس پلیس سطلنتی کانادا گفت، تحقیقات جدی درباره این مرد در سال 2015 انجام شد اما به دلیل نبود مدارک و ادله کافی اتهامات علیه وی برطرف شد.

رسانه های کانادا هویت مظنون را عبدالهادی حسن شریف اعلام کردند اما خبرگزاری رویترز این هویت را تایید ننموده است.

پلیس مظنون را زمانی که در یک ایست بازرسی بود، شناسایی کرد و معین شد که وی صاحب همان خودرویی است که افسر پلیس را زیر گرفت. وی از ایست بازرسی فرار کرد و در تعقیب و گریز، چهار عابر پیاده را هم زیر گرفت و در نهایت بازداشت شد.

یک پرچم متعلق به داعش در خودروی وی یافت شد.

انتهای پیغام

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 251

به "عامل حمله روز یک شنبه کانادا یک مهاجر سومالیایی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل حمله روز یک شنبه کانادا یک مهاجر سومالیایی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید