فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود

به گزارش مجله ایرکا، نخست وزیر عراق به مناسبت سالگرد آزادسازی موصل فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در عراق درباره جهاد در مبارزه با داعش را معین کننده و اصولی خواند و همچنین از الحشد الشعبی هم در کنار دیگر نیرو های مسلح عراق در این جهت قدردانی کرد.

فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیرو های مسلح عراق روز جمعه به مناسبت روز آزادسازی موصل پایتخت خلافت خودخوانده داعش در عراق برای عراقی ها سخنرانی کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، الکاظمی آزادسازی موصل و پیروزی بر داعش را صفحه سفید دیگری در تاریخ عراقی ها خواند که آن را با جانفشانی فرزندان و وحدت ملی خود در راه دفاع از تمامیت ارضی کشورشان پر کردند تا سایه شوم تروریسم را از سر عراق و همه جهان بردارند.

نخست وزیر عراق گفت: ملت ها به پیروزی های خود بر سرسختان تاریخ که نمادی از وحشیگری، نژادپرستی و دشمنان بشریت بودند، افتخار می کنند و این حق عراقی ها است که امروز به یاد برجسته ترین پیروزی خود افتخار کنند، پیروزی بر کسانی که همه مصائب را جمع کردند و بر ساکنان کرانه های دو رود بزرگ (دجله و فرات) خالی کردند.

نخست وزیر عراق رمز پیروزی موصل در را در وحدت همه طیف های مردم آن دانست و گفت این مردم همان گونه که تروریسم را ریشه کن کردند در بازسازی کشورشان و جنگ با فساد و مفسدان هم پیروز خواهند شد.

الکاظمی اضافه کرد: شجاعت نیرو های مسلح هم اعم از ارتش، پلیس و نیرو های مبارزه با تروریسم، الحشد الشعبی، پیشمرگه و دیگر گروه ها هم در مبارزه با تروریسم ستودنی است، همان گونه که موضع مرجعیت عالی دینی در عراق هم با سخنان معین کننده و اصولی ایشان که برخاسته از افتخار به شرافت این سرزمین است ستودنی است موضعی که در طول همه دوران ها پشتوانه خیر و نیکی و قدرتی برای محبت همزیستی مسالمت آمیز بوده است.

نخست وزیر عراق همچنین از همه کشور هایی هم که به عراق در مبارزه با تروریسم کمک کردند قدرانی کرد و در خاتمه هم گفت: همه افتخار و عزت از آن شهدا، قربانیان این گروهک تروریستی و همه کسانی است که جسم و روان خود را در مقابله با وحشی گری تروریسم و ناکامی پروژه ویرانگر داعش فدا کردند.

نبرد موصل یا آزادسازی موصل عملیات مشترک نیرو های مسلح عراقی از جمله الحشد الشعبی بود که برای بازپس گیری موصل از سیطره داعش که این شهر را در ژوئن 2014 اشغال کرده بودند انجام شد. موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق است. این عملیات در 16 اکتبر 2016 آغاز شد و نخست وزیر وقت عراق در 9 ژوئیه 2017 به صورت رسمی آزادی موصل را گفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 459

به "فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید