فرمانداران، نگران افزایش موارد مثبت کرونا نباشند

به گزارش مجله ایرکا، خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان گفت: فرمانداران و مسئولین بهداشت و درمان شهرستان ها باید تعداد تست ها در شبانه روز را افزایش دهند و نگران افزایش موارد مثبت نباشند؛ افزایش موارد سرپایی برای ما حسن است زیرا بیماران زودتر شناسایی می شوند.

فرمانداران، نگران افزایش موارد مثبت کرونا نباشند

غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (11 خردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد آزمایشگاه های کرونا افزایش یافته و ظرفیت تست گیری در شبانه روز به بیش از 2 هزار و 390 تست در روز رسیده است و این تعداد تا آخر این هفته به 3 هزار تست در روز می رسد.

به گزارش خبرنگاران، وی افزود: هر چه تعداد نمونه برداری افزایش یابد، امکان مدیریت بیماری بیشتر فراهم خواهد شد.

شریعتی بیان نمود: خوشبختانه میزان کشندگی کرونا در خوزستان نسبت به کشور پایین تر است. با وجود اینکه در حال طی کردن پیک بیماری هستیم اما مراقبت کادر بهداشت و درمان ما خوب است. با این حال مردم خوزستان باید بیشتر رعایت کنند تا با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی از دوران پیک بیماری عبور کنیم.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، گفت: مقرر شده است همچنان مساجد در خوزستان برای برگزاری نماز جماعات یک هفته تعطیل باشند و سپس هفته آینده در این زمینه مجددا تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار خوزستان بیان نمود: هر کدام از دستگاه های مسئول اعم از ورزش و جوانان و فنی و حرفه ای و دستگاه های مربوطه که پیشنهاداتی در خصوص بازگشایی برخی اماکن دارند، باید پیشنهادات خود را به صورت کتبی به دانشگاه علوم پزشکی اهواز ارائه دهند تا موضوع بررسی شود. مقرر شد در زمینه ارائه پیشنهادات برای بازگشایی تالارها نیز کار به همین منوال باشد.

وی با اشاره به الزام استفاده از ماسک در ادارات گفت: کارگاه تولید ماسک N95 و ماسک های سه لایه جراحی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در خوزستان راه اندازی شده است و روزانه 240 هزار ماسک جراحی سه لایه و بیش از 50 هزار ماسک N95 در اهواز تولید می شود.

شریعتی افزود: برای ورود به ادارات استفاده از ماسک الزامی است و مراجعه کنندگان باید درب ادارات دست های خود را نیز ضدعفونی کنند.

وی با اشاره به آخرین تصمیم گیری ها در خصوص برگزاری امتحانات گفت: مقرر شده است امتحانات پایه نهم در خوزستان به صورت غیرحضوری برگزار شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه تلاش می کنیم بیماری بیش از پیش کنترل شود، بیان نمود: مقرر شد تنها برای ساعاتی حیاط اماکن متبرکه بازگشایی شود.

وی افزود: از مردم می خواهیم همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا آسیب پذیری کمتر شود و بتوانیم با سلامت و با شرایط بهتری از این پیک عبور کنیم.

شریعتی گفت: هنوز شاخص آر زیرو (reproduction number) در خوزستان بالای یک است. هر چند از 1.14 به سمت نزولی و به 1.1 رسیده است اما هنوز بالای یک است و این مساله هشداری برای ما است و باید به آن توجه کنیم.

وی بیان نمود: فرمانداران و مسئولین بهداشت و درمان شهرستان ها باید تعداد تست ها در شبانه روز را افزایش دهند و نگران افزایش موارد مثبت نباشند؛ افزایش موارد سرپایی برای ما حسن است زیرا بیماران زودتر شناسایی می شوند و امکان آلوده کردن دیگران به حداقل می رسد.

استاندار خوزستان افزود: نیروی انتظامی موظف شده است حراست از مراکز نمونه گیری را بر عهده بگیرد و شهرداری ها نیز به مراکز تست گیری خدماتی ارائه دهند.

وی در خصوص برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد نیز بیان نمود: آزمون دانشگاه های آزاد خوزستان به صورت غیرحضوری برگزار می شود اما اگر دانشگاه آزاد دلایل قانع کننده ای برای برگزاری حضوری دارد باید دلایل خود را به کمیته علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ارائه دهد و در صورت اغناء، تصویب برگزاری حضوری را ابلاغ می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 380

به "فرمانداران، نگران افزایش موارد مثبت کرونا نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانداران، نگران افزایش موارد مثبت کرونا نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید