فروش مرغ تکه ای در بعضی مغازه ها

به گزارش مجله ایرکا، با وجود اینکه قطعه بندی کردن مرغ در مغازه ها از فروردین ماه سالجاری به صورت رسمی بر اساس مصوبات قرارگاه ساماندهی مرغ کشور ممنوع شد، اما گزارشات حاکی از آن است که همچنان بعضی از خرده فروشی ها اقدام به قطعه بندی و فروش مرغ با قیمت های بالا می نمایند.

فروش مرغ تکه ای در بعضی مغازه ها

به گزارش خبرنگاران، در اسفندماه سال گذشته سازمان دامپزشکی و ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت مرغ، قطعه بندی کردن مرغ در مغازه ها را ممنوع نمودند تا به این وسیله از گرانفروشی و سودجویی جلوگیری گردد و این کالای پروتئینی پرمصرف با قیمت های مصوب به دست مردم برسد.

در اواسط فروردین ماه سالجاری نیز قرارگاه ساماندهی مرغ کشور عرضه مرغ قطعه بندی شده یا عرضه مرغ قطعه شده با طعم های مختلف توسط واحدهای صنفی را ممنوع نمود که این ممنوعیت تا انتها فروردین ادامه داشت و در نهایت نیز براساس یکی از مصوبات جلسات قرارگاه ساماندهی مرغ کشور این ممنوعیت برای شرکت های دارای مجوز که کار اصلی آنها قطعه بندی کردن مرغ بود، برداشته شد ولی برای خرده فروشی ها همچنان پابرجا ماند.

اخیرا اما براساس گزارش های رسیده، بعضی از خرده فروشی های سطح شهر تهران همچنان اقدام به فروش مرغ قطعه بندی شده با قیمت های بالا می نمایند و عرضه مرغ کامل و دولتی آنها محدود است و در صورتی که خریداران احتیاج بیشتری به مرغ داشته باشند مجبورند یا از مرغ های قطعه بندی شده خریداری نمایند و هزینه های گزافی بپردازند یا مسافت های بسیاری را برای خرید مرغ دولتی طی نمایند.

در این راستا مهدی یوسف خانی - رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - در مصاحبه با ایسنا با بیان اینکه قطعه بندی مرغ در فروشگاه ها و مغازه ها تخلف است، اظهار کرد: فروش مرغ های تکه ای که توسط شرکت های مجاز قطعه بندی می شوند، مسئله ای ندارد ولی مغازه ها و فروشگاه ها نباید خودشان اقدام به قطعه بندی مرغ نمایند.

وی ادامه داد:مرغ های قطعه بندی شده توسط شرکت ها هم دارای قیمت های مصوب هستند و بایستی این قیمت ها رعایت گردد. البته دستگاه های نظارتی در سطح شهر حضور دارند و اگر تخلفی روی دهد به آن رسیدگی خواهند کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در انتها گفت: قطعه بندی برای مغازه ها هم از نظر بهداشتی و هم از نظر قیمتی ممنوع است اما اگر مغازه ای اقدام به این کار کرد و مرغ های قطعه شده را کمتر از نرخ مصوب فروخت، ایرادی ندارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 968

به "فروش مرغ تکه ای در بعضی مغازه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش مرغ تکه ای در بعضی مغازه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید