مارک اسپر: رقبای اصلی ما چین و روسیه هستند

به گزارش مجله ایرکا، وزیر دفاع آمریکا با تاکید بر لزوم ارتقای هر چه بیشتر ائتلاف ها و قابلیتهای دفاعی کشورش، هشدار داد: همچنان با تهدیدات مداومی از جانب کشورهای خودسر نظیر کره شمالی روبرو هستیم.

مارک اسپر: رقبای اصلی ما چین و روسیه هستند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در یک وبینار با میزبان اندیشکده شورای آتلانتیک در واشنگتن گفت: از زمان تایید شدن به عنوان وزیر دفاع آمریکا در حدود یک سال قبل، اولویت شماره یک من اجرای استراتژی دفاع ملی (NDS) بوده است. این استراتژی به ما می گوید که هم اکنون در دوران رقابت قدرتهای عظیم هستیم و رقبای اصلی ما چین و روسیه هستند.

وی مدعی شد: همزمان ما با تهدیدهای مداوم از جانب کشورهای خودسر نظیر کره شمالی و ایران روبرو هستیم. در نهایت متاسفانه ما تا چند سال آینده درگیر سازمانهای افراطگر خشونت طلب خواهیم بود.

این اولین بار در چند ماه اخیر است که وزیر دفاع آمریکا از کره شمالی به عنوان یک کشور خودسر یاد می نماید؛ اصطلاحی که همیشه باعث خشم این کشور کمونیستی شده است.

اسپر در ارتباط با رقابت فزاینده با چین و روسیه از همپیمانان آمریکا خواست پذیرای سهم عظیمتری از بار مسئولیت اطمینان حاصل کردن از هدف مشترک امنیت باشند.

وی اضافه کرد: ما همچنین انتظار داریم آنها آماده و توانمند و مایل به استقرار نیرو در زمان بروز دردسر باشند. ما از آنها انتظار داریم شانه به شانه آمریکا در تقابل با رفتار بد چین و تجاوزگری روسیه بایستند.

وزیر دفاع آمریکا خاطر نشان کرد: برای غلبه بر این تهدیداتی که هر چه بیشتر در قرن 21 پیچیده می شوند و برای دفاع از ارزشهای مشترک، نباید هیچ کس در زمینه امنیت مشترک به فکر خودش باشد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 607

به "مارک اسپر: رقبای اصلی ما چین و روسیه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک اسپر: رقبای اصلی ما چین و روسیه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید