متقاضیان مسکن مهر پول اضافه پرداخت نکنند، بسته شدن پرونده مسکن مهر تهران تا سرانجام سال

به گزارش مجله ایرکا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر بسته شدن پرونده مسکن مهر استان تهران تا خاتمه امسال، گفت: متقاضیان مسکن مهر پرند و پردیس هیچ پول اضافی تحت هیچ عنوانی نباید پرداخت نکنند.

متقاضیان مسکن مهر پول اضافه پرداخت نکنند، بسته شدن پرونده مسکن مهر تهران تا سرانجام سال

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

محمد تقی زاده در گفت و گو با خبرنگاران، درباره افزایش پرداختی متقاضیان مسکن مهر به ویژه در پردیس و پرند گفت: تحت هیچ عنوانی اعم از نقل و انتقال، نرخ تعدیل و مابه التفاوت نصبیات و غیره نبایستی متقاضیان مسکن مهر وجه اضافه پرداخت نمایند و شرکت عمران پردیس و پرند بایستی از منابع شرکت نسبت به پرداخت مابه التفاوت و نرخ تعدیل اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: بعضاً در گذشته رسانه ها گزارش هایی مبنی بر اینکه از متقاضیان مسکن مهر وجه اضافه تقاضا می شد، منتشر نموده بودند لذا در هشتاد و یکمین جلسه شورای مسکن استان تهران درباره این موضوع بحث و آنالیز شد و مقرر شد پرونده این امر بسته گردد و متقاضیان تحت هیچ عنوانی نباید مبلغی بابت اینکه قیمت مسکن مهر افزایش پیدا کند یا در خصوص نگهداری و غیره، پرداخت نمایند.

تقی زاده ادامه داد: قبلا شورای مسکن مجوزی در خصوص خرید عرضه سهم متقاضی به شکل اختیاری داده بود که آن هم اجبار نبود و هر یک از مالکین اگر نسبت به سهم عرضه مسکن خود تقاضا داشتند، می توانستند بر اساس قیمت کارشناسی، خریداری نمایند. مقرر شد شرکت های شهرهای جدید و اداره کل راه و شهرسازی بر اساس قیمتی که در کمیته فنی مشخص می گردد به عنوان مبنای پرداخت هزینه ساخت مسکن لحاظ و بر پایه آن اقدام نمایند.

وی تاکید نمود: همچنین اجازه داده شده ساخت مسکن در طرح اقدام ملی به صورت خودمالکی باشد یعنی بسترسازی مشارکت بخش خصوصی فراهم گردد. مالکین بخش خصوصی می توانند در قالب مشخصات تسهیلات و مشخصات فنی نسبت به ساخت مسکن در طرح اقدام ملی اقدام نمایند که این عمل هم به تحقق اهداف یاری می نماید و هم تصدی گری دولت را کاهش داده و علاوه بر فراوری مسکن زمینه اشتغال را فراهم می نماید که این اقدام ابداعی در استان تهران است که در شورای مسکن مورد تصویب نهاده شد.

معاون استاندار تهران با تاکید بر بسته شدن پرونده مسکن مهر استان تهران تا سرانجام امسال اضافه کرد: حدود 320 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در استان تهران کلید خورد که اکنون بیش از 85 درصد آنها تحویل داده شده است و یا در مردادماه تحویل داده می گردد؛ عمده مسکن مهر استان تهران در دوشهر جدید پردیس و پرند است. البته مواردی هم در سایر شهرستانها وجود دارد.

تقی زاده تاکید نمود: مابقی واحدهای به جامانده تا سرانجام امسال به متقاضیان تحویل داده می گردد تا پرونده مسکن مهر در استان تهران بسته گردد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر افرادی پول اضافه برای واحدهای مسکن مهر تا پیش از این داده باشند باید چه اقدامی انجام دهند، گفت: نباید مبالغ اضافه دریافت می شده اگر مواردی این چنینی وجود دارد باید به وسیله مراجع قضایی پیگیری حقوق خود را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 383

به "متقاضیان مسکن مهر پول اضافه پرداخت نکنند، بسته شدن پرونده مسکن مهر تهران تا سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان مسکن مهر پول اضافه پرداخت نکنند، بسته شدن پرونده مسکن مهر تهران تا سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید