مجیدی: آرزوی ساخت فیلمی درباره امام حسین (ع) را دارم

به گزارش مجله ایرکا، مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد رسول الله (ص) گفت: آرزویم ساخت فیلمی درباره امام حسین (ع) است، ولی واقعیتش این است که پرداخت به موضوع عاشورا کار بسیار سختی است.

مجیدی: آرزوی ساخت فیلمی درباره امام حسین (ع) را دارم

به گزارش گروه فرهنگی مجید مجیدی کارگردان شناخته شده کشورمان در حاشیه نشست خبری سوگواره سوگ در خانه در پاسخ به سوالی درباره احتمال ساخت فیلمی با موضوع واقعه عاشورا گفت: این جزو آرزو های من است. نه تنها درباره ساحت مقدس امام حسین (ع) بلکه همیشه آرزو و دغدغه داشتم که فیلمی درباره آقا امام رضا (ع) بسازم. البته قبلا فیلم مستندی در این زمینه ساختم، ولی همیشه دلم می خواست بتوانم فیلمی درباره آقا علی ابن موسی الرضا بسازم.

مجیدی ادامه داد: واقعیتش این است پرداخت به مساله عاشورا کار بسیار سختی است. احتیاط های بسیار زیادی دراین باره وجود دارد.

مجیدی با اشاره به فیلم رستاخیز خاطرنشان کرد: نمونه یکی از آثار در این زمینه رستاخیز آقای درویش است. دوستان برای ساخت این فیلم زحمات بسیاری کشیدند. شخصا از نزدیک شاهد بودم دوستان چه زحمتی را متقبل شدند. البته قطعا اجر آن ها محفوظ خواهد بود و برکاتش در زندگی سازندگان آن نمود خواهد داشت، اما به هرحال به دلیل اهمیت موضوع و حساسیت هایی که هست ورود به این حوزه برای فیلمسازان سخت می شود.

کارگردان بچه های آسمان اضافه نمود: به خاطر نظراتی که وجود داشت گفتند چیز هایی از فیلم آقای درویش حذف شود. اما فیلم چیزی مثل کتاب یا نقاشی نیست که بشود چیزی از آن حذف کرد. همیشه آرزوی ساخت فیلم درباره امام حسین (ع) را داشته ام، اما باید بسترهایش نیز مهیا شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 526

به "مجیدی: آرزوی ساخت فیلمی درباره امام حسین (ع) را دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجیدی: آرزوی ساخت فیلمی درباره امام حسین (ع) را دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید