وزیر کشور: تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است

به گزارش مجله ایرکا، وزیر کشور درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با موضوع تعطیلی دو هفته ای، گفت: بنا شد آنالیز دقیق تری صورت گیرد و در روز های آینده در ستاد همه مباحث مطرح گردد و پس از آن تصمیم گیری کنیم.

وزیر کشور: تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در خاتمه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که با موضوع تعطیلی دو هفته ای برگزار شده بود، گفت: همه دوستان در این جلسه بحث کردند و نظرات مختلفی مطرح شد همه این موارد نشان داد که درست است تعطیلات به اسم یکی از راه های اقدام و اثرگذاری است، اما انجام این کار نیازمند مقدمات، برنامه ریزی، قانع کردن سازی و همراه سازی مسوولان و مردم است.

وی اضافه کرد: اگر به شکل هوشمندانه برنامه ریزی نگردد، ممکن است با وجود متحمل شدن هزینه مالی به اهداف مد نظر نرسیم؛ لذا بنا شد آنالیز دقیق تری صورت گیرد و در روز های آینده در ستاد همه مباحث مطرح گردد و پس از آن تصمیم گیری کنیم.

وی ادامه داد: ظرف یک سال و نیم گذشته کادر درمان درگیر این موضوع بوده اند که باید از آن ها قدردانی کنیم. باید در مورد برنامه ریزی ها توجه بیشتری داشته باشیم؛ لذا مقرر شد شرایط جرایم و شرایط کنترلی را پیشنهاد دهیم که موثرتر باشد. نوع جرایم با نوع تخلفات هماهنگی ندارد و باید این جرایم به گونه ای پیگیری و اجرایی گردد که تاثیرپذیری بیشتری داشته باشد. در این راستا مقرر شد اصناف و نیروی انتظامی پیشنهاد خود را مطرح نمایند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه در حوزه دارو تمهیدات لازم اندیشیده شده و جای نگرانی وجود ندارد، اضافه کرد: بحث واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل ها از مهمترین مسایل است. در حال حاضر واکسیناسیون به حدود 500هزار نفر رسیده که مقرر شد با یاری همه دستگاه ها این مساله سرعت بگیرد و از هفته آینده احتمالا فراوری داخلی واکسن هم به یک میلیون برسد. در کنار آن واردات هم افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون مانع ابتلا نمی گردد هرچند ابتلا را سبک تر می نماید، اما اگر کسی بیماری زمینه ای داشته باشد و مبتلا باشد حتی اگر واکسن زده باشد امکان اینکه جانش را از دست بدهد، وجود دارد.

وزیر کشور تاکید نمود: تلقی غلط روئین تن شدن با واکسن را کنار بگذاریم و همه کسانی که واکسن زده اند شرایط را عادی ندانند و پروتکل ها را رعایت نمایند. در مورد محرم کمیته امنیتی انتظامی تصمیمات بسیار خوبی گرفته اند. پروتکل های پیشنهادی وزارت بهداشت تصویب شده است به همه جوامع مذهبی و مساجد ابلاغ کردیم و سازمان تبلیغات متولی و مسئول رعایت این پروتکل ها است که عمدتا در فضای باز و با تعداد کمتری است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1100

به "وزیر کشور: تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید