آلمان و فرانسه شرایط قرمز اعلام کردند

به گزارش مجله ایرکا، ایرنا نوشت: آلمان و فرانسه به عنوان دو قدرت مالی عظیم اتحادیه اروپا از شروع دوره رکود سنگین در پی طولانی شدن بحران کرونا در این کشورها خبر دادند.

آلمان و فرانسه شرایط قرمز اعلام کردند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش شبکه یورو نیوز، بحران همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی های گسترده ناشی از آن، اقتصادهای فرانسه و آلمان، دو قدرت اصلی اتحادیه اروپا را وارد رکودی بی سابقه نموده است.

در همین پیوند، پتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان اظهار داشت که این کشور از ماه مارس (اواسط اسفند تا اواسط فروردین) وارد دوره رکود شده و رشد منفی اقتصاد کشورش حداقل تا خاتمه نیمه نخست امسال میلادی ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، کاهش تقاضای جهانی، اخلال در زنجیره های تأمین فراوری، تغییر در رفتار مصرف کنندگان و افزایش ریسک سرمایه گذاری به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، تأثیرهای گسترده ای بر اقتصاد آلمان گذاشته است.

وزیر اقتصاد آلمان همچنین پیش بینی کرد که رکود اقتصادی کشورش در ماه آوریل تشدید گردد و بر شمار 725 هزار بیکار موقت ناشی از اجرای سیاست قرنطینه افزوده گردد. وزارت اقتصاد آلمان پیشتر پیش بینی نموده بود که در مجموع 2 میلیون نفر به دلیل تعطیلی بسیاری از کسب و کارهای غیرضروری دچار بیکاری موقت و مشمول یاری های اقتصادی دولت شوند.

برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه نیز اظهار داشت که در زمان حاضر کاهش 8 درصدی فراوری ناخالص داخلی این کشور به عنوان مبنای تدوین اصلاحیه بودجه دولت در نظر گرفته می گردد اما به نظر می رسد که رشد اقتصادی کشورش تا خاتمه سال 2020 به منفی 10 تا 11 درصد برسد. او هزینه مقابله با بحران اقتصادی فعلی را 100 میلیارد یورو تخمین زد.

در همین حال ژرار دارمنین وزیر حساب های عمومی فرانسه برآورد کرد که کسری بودجه فرانسه تحت تأثیر پیامدهای شیوع ویروس کرونا به 9 درصد فراوری ناخالص داخلی این کشور برسد که رقمی بی سابقه از سال 1945 تا به امروز به شمار می رود. به گفته او ارزش بدهی های عمومی دولت تا خاتمه امسال به 115 درصد فراوری ناخالص داخلی کشور خواهد رسید.

همزمان صندوق بین المللی پول نیز در تازه ترین برآورد خود تخمین زد که رشد اقتصادی دو قدرت اقتصادی اروپا، آلمان و فرانسه در امسال میلادی به ترتیب به منفی 7 و 7.2 درصد برسد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 252

به "آلمان و فرانسه شرایط قرمز اعلام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان و فرانسه شرایط قرمز اعلام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید