اهداف آمریکا در خروج از پایگاه های عراق شیطانی است، آمریکا خیرخواه عراق نیست

به گزارش مجله ایرکا، نماینده مجلس عراق نسبت به خروج نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه ها هشدار داد.

اهداف آمریکا در خروج از پایگاه های عراق شیطانی است، آمریکا خیرخواه عراق نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از السومریه نیوز، کریم عُلیوی کننده مجلس عراق از فراکسیون بدر با اشاره به اینکه خروج نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه ها مانوری آشکار است، درباره خطرات این مانور و مقاصد پنهانی آن در آینده هشدار داد.

علیوی گفت که اهداف آمریکا از این مانور و شیوه های آن برای ما روشن است و این قبیل حیله ها بر گروه های ملی تأثیری ندارد؛ چرا که ما به خوبی می دانیم که آمریکا خیرخواه عراق و ملت آن نیست.

او به مصوبه مجلس درباره ضرورت خروج نیروهای بیگانه از کشور اشاره کرد و گفت که در این مصوبه هیچ اشاره ای به بازاستقرار نیروها و یا تحویل برخی پایگاه های نظامی نشده است.

علیوی اظهار کرد: خروج نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه های نظامی، مانوری آشکار برای تحقق دو هدف است: یکی اینکه آمریکا به دنبال ایجاد استحکاماتی برای خود در چند پایگاه مشخص با استفاده از سامانه موشکی پاتریوت و تمامی امکانات دفاعی است و به جای پراکنده شدن نیروها در مکان های مختلف آنها را در چند پایگاه مشخص مستقر کند.

وی افزود که هدف دوم نیز مرتبط با تمایل این نیروها برای دور نگه داشتن خود از هر گونه حملات تلافی جویانه گروه های مقاومت در پاسخ به هر گونه تجاوزات احتمالی آمریکا در آینده است و خود همین مسئله بیانگر مقاصد خطرناک آمریکا در مرحله آینده است.

علیوی تأکید کرد که تصمیم ملی عراق اخراج نیروهای بیگانه است و هیچ جایگزینی برای این تصمیم وجود ندارد و لذا دولت و گروه های سیاسی باید برای عملی کردن این تصمیم بدون هیچ گونه امتیازدهی و چانه زنی اعمال فشار کنند.

انتهای پیام/4129/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 237

به "اهداف آمریکا در خروج از پایگاه های عراق شیطانی است، آمریکا خیرخواه عراق نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهداف آمریکا در خروج از پایگاه های عراق شیطانی است، آمریکا خیرخواه عراق نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید