معین برنامه های گردشگری بین المللی در دوران کرونا و پساکرونا

به گزارش مجله ایرکا، ایسنا/ براساس سخنان معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تعیین برنامه های گردشگری بین المللی در دوران کرونا و پساکرونا صورت گرفت.

معین برنامه های گردشگری بین المللی در دوران کرونا و پساکرونا

داستان چیست؟

ولی تیموری در تشریح دستاورد جلسه مشترک با نمایندگان وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بعنوان دستگاه های ذی ربط با گردشگری در خارج از کشور گفت: برنامه های معاونت گردشگری در دوران بحران کرونا، تمرکز بر اصلاح مسائل فعلی و توسعه زیرساخت های روابط بین المللی صنعت گردشگری، ارتقای سطح همکاری های گردشگری بین المللی دوجانبه و چندجانبه از طریق برگزاری وبینارهای مشترک مجازی با بخش تخصصی گردشگری کشورهای بازار هدف برای توسعه گام به گام فرایند گردشگری بین المللی در دوران کنونی و آماده سازی تدریجی برای دوران بعد از کرونا به دستگاه های ذی ربط با گردشگری در خارج از کشور منتقل شده است.

وی اضافه کرد: نمایندگان این دستگاه ها ضمن برشمردن زمینه های همکاری فرابخشی گردشگری بین المللی، آمادگی خود را برای بهره گیری کامل از ظرفیت های نمایندگی های تابعه در خارج از کشور در قالب نقش حمایتی و تسهیلگری بویژه در زمینه معرفی و اطلاع رسانی قابلیت های گردشگری کشور اعلام داشتند. در این نشست پیشنهاد شد از بسته دیپلماسی گردشگری به منظور ایجاد همگرایی و یکپارچه سازی میان نهادهای ذیربط گردشگری بین المللی بهره گرفته شود.

او ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان متولی صنعت گردشگری کشور به منظور تحقق بخشیدن به رسالت های خود برای سیاست گذاری کلان و تدوین الگویی واحد، منسجم، جامع و پایدار، سند راهبردی توسعه گردشگری کشور را ارائه و ذیل آن احکامی از جمله بسته دیپلماسی گردشگری با ماهیت قانونی و لازم الاجرا شدن تعریف کرده است.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه بسته دیپلماسی گردشگری به دنبال استفاده از دیپلماسی برای حرکت به سمت توسعه گردشگری و کمک به افزایش گردشگران ورودی است، اظهار کرد: در این بسته، ایران به دنبال معرفی چهره واقعی خود در سطح بین الملل، اصلاح تصویر منفی و زدودن ایران هراسی برای تقویت انگیزه سفر به ایران و افزایش گردشگران ورودی است که با همکاری فرابخشی ذیل احکام سند توسعه راهبردی گردشگری محقق خواهد شد.

در حکم مربوط به بسته دیپلماسی گردشگری در سند راهبردی توسعه گردشگری آمد: وزارت امور خارجه با همکاری وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با هدف افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور بسته دیپلماسی گردشگری را بگونه ای تهیه کند که منجر به ایجاد و ترویج تصویر ذهنی مثبت از ایران در کشورهای بازار هدف گردشگری مورد نظر وزارتخانه شود.

منبع: همگردی
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 513

به "معین برنامه های گردشگری بین المللی در دوران کرونا و پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین برنامه های گردشگری بین المللی در دوران کرونا و پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید