مشخص تکلیف قیمت گذاری خودرو داخلی شاید وقتی دیگر، ستاد تنظیم بازار در پی چیست؟

به گزارش مجله ایرکا، تکلیف قیمت گذاری خودرو داخلی تعیین نشد، اما با توجه به شنیده ها ستاد تنظیم بازار در پی چیست؟

مشخص تکلیف قیمت گذاری خودرو داخلی شاید وقتی دیگر، ستاد تنظیم بازار در پی چیست؟

خبرنگاران - در حالیکه طبق اعلام غیررسمی بعضی مسئولان، قرار بود این هفته جلسه ستاد تنظیم بازار تشکیل و تکلیف قیمت گذاری خودروهای داخلی تعیین و تصمیم نهایی امروز (چهارشنبه) اعلام گردد، اما هنوز از تعیین تکلیف این موضوع خبری نیست و به نظر می رسد که مسئولان همچنان در این حوزه به توافق و اتفاق نظر نرسیده اند.

بالغ بر 20 روز است که قیمت گذاری خودروهای داخلی در شرایط ناتعیین واقع شده است؛ این در حالیست که طبق آخرین اعلام رسمی وزیر صنعت، معدن و تجارت، آنالیز شیوه قیمت گذاری خودروهای داخلی و تعیین قیمت آن ها به ستاد تنظیم بازار واگذار شده است.

طی این مدت، اظهارنظرهای متفاوتی از مسئولان و مقامات وزارت صمت مبنی بر امروز و فردا شدن تشکیل جلسه ستاد تنظم بازار و اعلام نظر نهایی برای قیمت گذاری خودروها شنیده شد.

اگرچه انتظار می رفت در اوایل آذرماه قیمت های تازه اعلام و تکلیف صنعت خودرو تعیین گردد اما تا به امروز جلسه های ستاد تنظیم خروجی در این رابطه نداشته است.

ستاد تنظیم بازار در پی افزایش 10 درصدی قیمت خودرو است

شایان ذکر است که اوایل هفته جاری، محمدصادق مفتح - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی- اعلام نموده بود که قرار است ستاد تنظیم بازار روز چهارشنبه هفته جاری (امروز،10 آذرماه)، موضوع قیمت گذاری خودروهای داخلی را آنالیز و نظر نهایی خود را نسبت به اصلاح قیمت ها اعلام کند. البته این نیز شنیده شد که این ستاد مخالف افزایش قیمت های قبلی بوده و در پی افزایش 10 درصدی قیمت خودرو است.

بعلاوه سهیل معمارباشی- دیرکل دفتر نیرو محرکه نیز- چند روز پیش در حاشیه مراسم رونمایی از محصول تازه بهمن دیزل، با بیان اینکه با شرایط حال حاضر خودروسازان و شرایط زیان دهی آن ها، امکان فعالیت دیگر وجود ندارد، گفت: این هفته در جلسه ستاد تنظیم بازار جمع بندی نهایی برای قیمت ها انجام و نتیجه اعلام می گردد.

اما همچنان امروز (چهارشنبه)، خبری از نتیجه نهایی برای قیمت گذاری خودروهای داخلی نیست و به نظر می رسد که ستاد تنظیم بازار هنوز در رابطه با قیمت گذاری خودرو به توافق نرسیده است.

به گزارش ایسنا، بعلاوه آنطور که شنیده شده گویا کارشناسان ستاد تنظیم بازار درباره نرخ خودروها به جمع بندی نرسیده اند، و طبق اعلام قائم مقام وزیر صمت، احتمال اینکه نشست ستاد تنظیم بازار به هفته آینده موکول گردد یا قیمت ها بطور کلی تغییر ننموده و ثابت باقی بماند، وجود دارد.

منبع: بیت ران
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1334

به "مشخص تکلیف قیمت گذاری خودرو داخلی شاید وقتی دیگر، ستاد تنظیم بازار در پی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص تکلیف قیمت گذاری خودرو داخلی شاید وقتی دیگر، ستاد تنظیم بازار در پی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید