تقدیر وزیرارتباطات از همراه اول در بکارگیری جوانان درتحول دیجیتال

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح امروز یکشنبه 16 آبان 1400 عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه جمعی معاونان و مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، ضمن بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول که با همراهی مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول و معاونان و مدیران اپراتور اول تلفن همراه صورت گرفت، در جریان آخرین اقدامات و دستاوردهای فنی نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور قرار گرفتند.

تقدیر وزیرارتباطات از همراه اول در بکارگیری جوانان درتحول دیجیتال

همراه اول در پی پاسخ به احتیاج کاربران ایرانی

اخوان بهابادی در این مراسم بازدید با اشاره به توسعه ظرفیت های زیرساختی و ارتباطی همراه اول همپای احتیاج جامعه، به تشریح شرایط توسعه بسترها و پلتفرم های دیجیتالی مانند روبیکا، شاد، ذره بین و... نیز پرداخت که مقدار قابل توجهی از احتیاج کاربران داخلی را همپای پلتفرم های بین المللی جوابگو بوده است.

مدیرعامل همراه اول بعلاوه این سکوهای دیجیتال را که تماما با اتکا به دانش و تخصص مهندسان ایرانی پیشرفته است، امری مبارک در راستای اشتغالزایی بیان نمود که در شرایط حساس و اعمال نگاه های قهرآمیز به وسیله متخاصمان، می تواند راهی جایگزین برای حراست از ظرفیت های دیجیتال کشور باشد.

وی با تأکید بر افزایش قابل توجه شیب ترافیک پهنای باند داخلی نسبت به بین الملل اظهار کرد: این موضوع ناشی از توسعه همین سکوهای دیجیتال است که احتیاج مردم را جوابگو بوده است.

اخوان بهابادی در ادامه نگاهی به شرایط آماری پلتفرم شاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور داشت و گفت: به عنوان مثال این پلتفرم بیش از 26 میلیون نصب و 10 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

حرکت خوب متخصصان همراه اول در حوزه پلتفرم های دیجیتال

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از همراه اول که با بها دادن به جوانان، فضا را برای تحول دیجیتال فراهم نموده است، اظهار کرد: امروز فرصتی شد تا با جوانان متخصص و پر انرژی که در کنار دکتر اخوان برای حل مسائل و پاسخ به احتیاجهای مردم با ابزارهای فناورانه جمع شده اند، آشنا شویم.

وی ادامه داد: حرکت خوب و رو به رشدی به واسطه همین طلیعه ها در حوزه موتور جستجو و پیغام رسان بومی اجرا شده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به دو راهبرد کلیدی این وزارتخانه در چهار سال پیش رو، بیان نمود: اولی توسعه دسترسی به شبکه پرسرعت داخلی تا دورترین نقاط کشور است که یکی از راهکارهای آن ایجاد توازن بین بخش فیکس و موبایل می باشد؛ متأسفانه تا به امروز راستا ریل گذاری توسعه به سمت موبایل بوده و همین منجر به تحمیل فشار روی شبکه موبایل شده است.

زارع پور خاطر نشان کرد: سهامدار همراه اول که شرکت مخابرات ایران است، می تواند نقش مؤثری در توسعه بستر ثابت داشته باشد.

وی توسعه سرویس و خدمات را راهبرد دیگر دانست و بیان نمود: درصدد هستیم تا در این چهار سال، احتیاجمندی های مردم که از جنس سرویس هستند را رفع کنیم؛ در این راستا ارائه پنجره های واحد ملی و دستگاهی باید صورت گیرد.

وزیر ارتباطات بعلاوه خبر از راه اندازی اپراتورهای حوزه خدمات داد که می توانند خروجی زیست بوم را به سمت خدمت به مردم ببرند و صدها شرکت کوچک را با خود همراه سازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1225

به "تقدیر وزیرارتباطات از همراه اول در بکارگیری جوانان درتحول دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر وزیرارتباطات از همراه اول در بکارگیری جوانان درتحول دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید