جهانگیر الماسی:پژوهش می تواند به سینمای ایران راستا صحیح بدهد

به گزارش مجله ایرکا، تهران (پانا) - جهانگیر الماسی معتقد است پژوهش میتواند با سرمایهگذاری، در جهت دادن تولید در سینمای ایران و برداشتن پرده از جوانبی که تا به امروز مغفول ماندهاند کمک کند.

جهانگیر الماسی:پژوهش می تواند به سینمای ایران راستا صحیح بدهد

به گزارش روابط عمومی چهارمین جایزه پژوهش سال سینمایی، دنیاگیر الماسی بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه ابتدا باید برای اهالی سینما و مردم پژوهش را تعریف کنیم، گفت: در بسکمک از موارد تا صحبت از پژوهش میشود سبقه تاریخی و گذشته به نظرمان میآید درحالیکه در بحث علوم انسانی که حوزه فعالیت مااست، پژوهش ابعاد دیگری را هم دربرمیگیرد. پژوهش یعنی به کارگرفتن معرفت، عقل و فکر.

وی ادامه داد: در حال حاضر مهمترین پژوهش در حوزه علوم انسانی این است که به کدام سمت حرکت میکنیم، تصویری که از انسان در ذهن بشریت وجود دارد چقدر درست است و از آینده انسان چه تصویری میتواند وجود داشته باشد. دنیای غرب و هالیوود، سینمای فرانسه، سینمای ایتالیا، سینمای صرفا تجاری هند و سینمای اسکاندیناوی همه آگاهانه روی بحثهای نوینی که در حوزه فیزیک و علوم انسانی اتفاق میافتد و تعامل این دو با هم سرمایهگذاری میکنند.

این بازیگر با اشاره به لزوم اهمیت به پژوهش و شناخت درست آن شرح داد: بحثهای این چنینی همیشه وجود داشته اما شاید کمتر بستری برای ارائه آنها فراهم شده بود اما خوشبختانه با ابزاری مثل سینما و رسانههای ارتباط جمعی و فضای مجازی خیلی راحتتر میتوان از دریچهای جدید به موضوعات مختلف از جمله پژوهش نگاه کرد.

الماسی اضافه کرد: امروز در دنیا غرب روی 6 فیلم آخر آقای کریستوفر نولان چه هزینه و سرمایهگذاری شده تا پژوهش در آنها مورد توجه قرار بگیرد. با قطعیت می توان گفت آنها صد در صد به این موضوع دقت و توجه دارند اما متاسفانه ما در سینما در پلههای اول و دوم جا ماندهایم.

وی همچنین با تاکید براثرگذاری پژوهش در آثار سینمایی گفت: پژوهش میتواند با سرمایهگذاری، در جهت دادن تولید در سینمای ایران و برداشتن پرده از جوانبی که تا به امروز مغفول ماندهاند کمک زیادی کند. این موضوعی است که باید از سوی اهل فن واقعی به جدیت مورد توجه قرار بگیرد.

گفتنی است، اختتامیه چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمایی به دبیری بهروز محمودی بختکمک خردادماه 1400 برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 994

به "جهانگیر الماسی:پژوهش می تواند به سینمای ایران راستا صحیح بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیر الماسی:پژوهش می تواند به سینمای ایران راستا صحیح بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید