خبرنگاران کوبا به دنبال انتقاد این کشور از آمریکا مجددا تحریم شد

به گزارش مجله ایرکا، تهران- خبرنگاران- وزارت خارجه آمریکا به دنبال انتقاد هاوانا از وقایع اخیر در ایالات متحده، مجددا چند نهاد دیگر کوبایی را به لیست تحریم های خود اضافه نمود.

خبرنگاران کوبا به دنبال انتقاد این کشور از آمریکا مجددا تحریم شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا اعلام نمود که واشنگتن روز چهارشنبه 7 شرکت و هتل کوبا از جمله شرکت اقتصادی فینسیمکس را به لیست تحریم ها اضافه نموده است.

شرکت فینسیمکس کار مدیریت حواله های خارجی به این کشور را بر عهده دارد. حواله های ارسالی از کوبایی های خارج از کشور یکی از اصلی ترین منابع درآمد این کشور در کنار صنعت گردشگری است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: آمریکا مانع ریخته شدن پول به جیب کسانی می گردد که مردم کوبا را سرکوب می نمایند. 61 سال سرکوب و دیکتاتوری کافی است.

وزیر خارجه آمریکا در حالیکه کشورش با بحران اعتراض های سراسری و سر دادن شعارهای مردمی بگذارید نفس بکشیم در خیابان ها روبرو است، خطاب به مردم کوبا گفت که شما لیاقت بهتر از این را دارید و ما در کنار شما ایستاده ایم.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام نمود که موارد اضافه شده به لیست تحریم های کوبا هفت نهاد تحت کنترل ارتش این کشور از جمله فینسیمکس، سه هتل، دو مرکز غواصی و یک پارک آبی گردشگری است.

وزارت خارجه آمریکا معتقد است که تحریم شرکت اقتصادی فینسیمکس در جهت یادآوری کوشش های حکومت کوبا برای تسلط بر پول مردم است.

این درحالی است که کوبا همانند دیگر کشورها در موضوع قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس به شدت از دولت آمریکا انتقاد نموده بود. برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا آدینه گذشته کشته شدن وحشیانه شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور را محکوم کرد.

علاوه بر این رودریگز در خصوص خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که کوبا از سازمان جهانی بهداشت و نحوه مدیریت امور مقابله با شیوع ویروس کرونا در برابر انتقادهای آمریکا به طور کامل حمایت می نماید.

هاوانا از سال 1962 (41-1340) هدف تحریم های آمریکا قرار داشته است و دولت ترامپ این تحریم ها را افزایش داده و همچنین بسیاری از توافقنامه های دست یافته در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما را لغو یا تعلیق نموده است.

وزارت خارجه آمریکا مدعی است که صنعت گردشگری کوبا در اختیار ارتش این کشور است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 385

به "خبرنگاران کوبا به دنبال انتقاد این کشور از آمریکا مجددا تحریم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کوبا به دنبال انتقاد این کشور از آمریکا مجددا تحریم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید