سازمان بهداشت جهانی خبر رویترز درباره عراق را تکذیب کرد

به گزارش مجله ایرکا، فارس نوشت: سازمان بهداشت جهانی آمار خبرگزاری رویترز از شمار کل مبتلایان به کرونا در عراق را نادرست خواند و گفت که رویترز هیچ سند و مدرکی برای اثبات ادعای خود ندارد.

سازمان بهداشت جهانی خبر رویترز درباره عراق را تکذیب کرد

ادهم اسماعیل نماینده سازمان بهداشت دنیای در عراق اوضاع در استان کربلا را بهتر از دیگر مناطق عراق خواند و آمار خبرگزاری رویترز از آمار کلی مبتلایان در این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، این مسئول سازمان بهداشت دنیای در سفر به استان کربلا و ملاقات با مقامات این استان گفت: پیغام من به همه این است که نترسید زیرا ترس بر مبتلایان تاثیر منفی خواهد داشت.

او همه تدابیر پیشگیرانه دولت عراق را هماهنگ با سازمان بهداشت دنیای خواند و گفت: بخش بهداشت در عراق احتیاج به ساماندهی مجدد وبسیاری از مسائل مورد تجدید نظر قرار گیرد، اما آماری که رویترز از شمار مبتلایان به کرونا در این کشور می دهد نادرست است زیرا هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد.

اسماعیل گفت: فقط وقتی که منحنی مبتلایان رو به نزول باشد، محدودیت های مربوط به قانون منع آمد و شد کاهش می یابد و در غیر این صورت این قانون به منظور حفظ جان همگان ادامه خواهد داشت.

نماینده سازمان بهداشت دنیای گفت که این سازمان میلیون ها دلار برای شناخت راه درمان بیماری کرونا اختصاص داده است و امید دارد ظرف شش تا نُه ماه آینده درمان آن شناخته گردد.

در حال حاضر استان نجف با 181 مبتلا بیش ترین شمار مبتلایان به کرونا در مقایسه با دیگر استان های عراق دارد. استان کربلا تا به امروز 66 مورد ابتلا به ویروس کرونا و شش مورد فوتی از این بیماری را ثبت نموده است.

سازمان ارتباطات و رسانه های عراق فعالیت خبرگزاری رویترز در این کشور را به علت انتشار اخبار جعلی درباره آمار مبتلایان به کرونا در عراق به مدت 3 ماه تعلیق و این خبرگزاری را به پرداخت 25 میلیون دینار عراقی محکوم کرد.

خبرگزاری رویترز اخیراً با انتشار گزارشی درباره ویروس کرونا در عراق مدعی شد که بغداد درباره تعداد تلفات مبتلایان به ویروس کرونا مخفی کاری می نماید.

رویترز در ادامه گزارش خود مدعی شد که تعداد مبتلایان به کرونا در عراق هزاران نفر است و دولت عراق از کادر درمانی خواسته است که این آمار و ارقام را اعلام نکند.

جعفر صادق العلاوی وزیر بهداشت عراق هم دقایقی پیش در گفت وگویی تلویزیونی از احتمال افزایش آمار مبتلایان به عراق تا نهایتا 2 هزار نفر اطلاع داد و گفت البته این تعداد در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا بسیار اندک است.

وزیر عراقی گفت که امید است با افزایش دمای هوا در عراق طی روزهای آینده و پیگیری اقدامات پیشگیرانه و قرنطینه خانگی شهروندان دیری نخواهد پایید که پیروزی بر کرونا را جشن می گیریم.

تازه ترین آمار مبتلایان به کرونا در عراق مربوط به شب گذشته است که شمار کل مبتلایان 878 نفر خوانده که از میان 56 نفر فوت و 259 نفر بهبود یافتند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 254

به "سازمان بهداشت جهانی خبر رویترز درباره عراق را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی خبر رویترز درباره عراق را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید