لیست قیمت آپارتمان های نقلی در بازار املاک مرکز

به گزارش مجله ایرکا، آنالیز قیمت های پیشنهادی فروش آپارتمان های نقلی با مساحت 50 تا 60 مترمربع در تهران حکایت از آن دارد که برای خرید یک واحد آپارتمان نقلی در منطقه ها کاملا مصرفی شهر تهران حداقل باید حول و حوش2 میلیارد و 500 میلیون تومان به این معامله اختصاص داد.

لیست قیمت آپارتمان های نقلی در بازار املاک مرکز

به گزارش دنیای اقتصاد، حتی یک خرید حداقلی ملکی در تهران نیز بین 5/ 2 تا 3 میلیارد تومان هزینه در بر دارد. البته این گزاره به معنای نبود فایل های مقرون به صرفه تر از این حدود قیمتی در بازار مسکن نیست؛ اما واقعیت این است که واحدهای مسکونی نقلی با مساحت 50 تا 60 مترمربع در تهران در صورتی که از حداقل امکانات ضروری مثل آسانسور و پارکینگ برخوردار باشند، بسیار بعید است زیر این حدود قیمتی عرضه شوند؛ مگر در بعضی محله های کم برخوردار جنوبی ترین نقاط تهران که به عنوان مثال به علت همجواری با پهنه های صنعتی ارزش آنها پایین تر است.

در حال حاضر بازار مسکن هم به لحاظ تعداد فایل فروش و هم به لحاظ تعداد متقاضیان خرید فعال و در حال جست وجو با مضیقه روبه رو است و این مضیقه عرضه در گروه متراژی نقلی ها بیشتر به چشم می آید؛ آن هم در شرایطی که تقاضای خرید برای این گروه متراژی همیشه بیشتر از آپارتمان های میان متراژ و بزرگ متراژ است.

ابهام قیمتی در بازار مسکن سبب شده هیچ خط کشی برای میزان گیری حدود معقول قیمت ملک وجود نداشته باشد؛ کمااینکه میانگین قیمت های قطعی ثبت شده در معاملات از سوی نهادهای مرتبط منتشر نشده است و فعالان بازار نیز ناگزیر هستند تنها به ادعاهایی که به صورت شفاهی درباره رشد قیمت ها می شنوند اعتماد نمایند یا اینکه به کلی از معامله در این شرایط مبهم انصراف دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1567

به "لیست قیمت آپارتمان های نقلی در بازار املاک مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست قیمت آپارتمان های نقلی در بازار املاک مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید