مینو محرز: آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است

به گزارش مجله ایرکا، عضو کمیته کشوری ستاد مبارزه با کرونا گفت: آمار مراجعان به مراکز درمانی نسبت به گذشته به خصوص در بیمارستان امام(ره) که معیار سنجش ما بوده، بیشتر شده است و با باز شدن اماکن عمومی مانند رستوران ها انتظار افزایش تعداد مبتلایان را داریم.

مینو محرز: آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است

به گزارش فارس، مینو محرز متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری ستاد مبارزه با کرونا در برنامه تهران کلینیک در مورد موج دوم ویروس کرونا در تهران، گفت: آمار مراجعان نسبت به گذشته به خصوص در بیمارستان امام (ره) که معیار ما بوده بیشتر شده است و با باز شدن اماکن عمومی، رستوران ها و... انتظار افزایش تعداد مبتلایان را داریم.

وی اضافه نمود: از طرفى به علت اینکه مردم در این چند وقت فاصله گذاری های فیزیکى را کاملا رعایت کردند آمار مبتلایان پایین تر آمده بود اما در حال حاضر بعضی مردم فکر مى نمایند که کرونا تمام شده است و به زندگی عادی خود برگشتند اما مى توان گفت که موج جدیدی از شیوع کرونا آغاز شده است.

محرز در ادامه اضافه نمود: ویروس کرونا همچنان یک ویروس پابرجاست و هیچ کشوری در سراسر دنیا نتوانسته است این بیماری را به طور کامل درمان و از بین ببرد و ممکن است تا سالیان سال هم با ما همراه باشد. تنها چیزی که توانسته در سراسر دنیا این بیماری را کنترل کند فقط فاصله گذاری فیزیکى است.

عضو کمیته کشوری ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه با آغاز گرما ویروس کرونا از بین نمى رود، گفت: اما نباید از این نکته غافل شد که در محیط بیرونى، در خیابان ها و روى زمین سطوح چون هوا گرم است ممکن است ویروس در عرض چند دقیقه از بین برود، اما ویروس در بدن ما تا دمای 37-38 درجه و حتى 40 درجه هم زنده است، بنابراین ، اینکه با افزایش دما ویروس از بین مى رود صحت نداشته و فقط در محیط هاى بیرون نسبت به فضاهاى بسته چون تهویه هوا وجود دارد این موضوع کمی موثر است.

محرز در مورد داروی هیدروکلروکین که بعضی عنوان کردند داروى موثر درمان این بیماریست، شرح داد: تا به امروز هیچ دارویی به طور قطعی برای درمان این بیماری شناخته نشده است و فرایند فراوری واکسن هم زمان بر است. در حال حاضر هم فقط از بعضی داروها را مى توان برای کاهش توان این ویروس استفاده کرد اما به طور کامل باعث بهبود بیماری نمى گردد.

این متخصص بیماری های عفونی اضافه نمود: ما در ایران از داروی هیدروکلروکین برای بهبود بیماران سرپایی استفاده کردیم و تا حدی توانسته ایم فقط بیماران سرپایی را کنترل کنیم اما تست های آن در دنیا نشان می دهد این دارو عوارض قلبى هم براى بیماران داشته است و این دارو درمان قطعى نیست.

وی درباره شایعه واکسن هلندی گفت: خیلی از کشورها در حال تحقیق برای فراوری واکسن این بیماری هستند و کشور انگلیس خیلی جلوتر از کشورهای دیگر بر روی این واکسن تحقیق مى کرد، اما هنوز هیچ واکسنی در کل دنیا بطور قطعی فراوری نشده است، چون فراوری واکسن و دریافت تأییدیه ، حداقل 6 ماه تا یک سال زمان خواهد برد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 396

به "مینو محرز: آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مینو محرز: آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید