کمک دو هزار میلیارد تومانی خیرین برای مدرسه سازی

به گزارش مجله ایرکا، تهران (پانا) - خیرین مدرسه ساز امسال دوهزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی اهدا کردند.

کمک دو هزار میلیارد تومانی خیرین برای مدرسه سازی

به گزارش جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، ناصر قفلی اظهار کرد: آورده خیرین مدرسه ساز امسال باوجود شرایط سخت اقتصادی 200 تا 300 درصد افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: امسال 30 هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور به همت خیرین مدرسه ساز به اتمام می رسد و 10 هزار کلاس درس نیمه تمام نیز سال آینده تکمیل خواهد شد.

قفلی گفت: خیرین مدرسه سازی داریم که تا به امروز بیش از 100 مدرسه در مناطق محروم کشور ساخته اند. گرانی مصالح ساختمانی باعث شده است فرایند مدرسه سازی کند شود و مدرسه های ساخته شده دو برابر گران تر از قبل به اتمام می رسند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: دولت نیز امسال 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدرسه سازی درنظر گرفته است و خوشبختانه دولت امسال آورده نوسازی را 300 درصد افزایش داده است.

قفلی یادآور شد: دانش آموزان استثنایی نیاز به 200 مدرسه جدید دارند که عملیات احداث 80 مدرسه آغاز شده که از این تعداد 20 مدرسه برای دانش آموزان اوتیسم است.

وی به کمبود مدرسه در منطقه 22 اشاره کرد و افزود: قرار است به همت خیرین و آموزش و پرورش و شهرداری بیش از 100 مدرسه در منطقه 22 تهران در طی 5 سال ساخته شود. هم اکنون 6 خیر مدرسه ساز برای ساخت مدرسه در منطقه 22 تهران اعلام آمادگی کرده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 653

به "کمک دو هزار میلیارد تومانی خیرین برای مدرسه سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک دو هزار میلیارد تومانی خیرین برای مدرسه سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید