ارتش پاکستان: در فرایند صلح افغانستان حُسن نیت داریم

به گزارش مجله ایرکا، درحالیکه دولت و سیاسیون افغان پاکستان را به عدم صداقت در فرایند صلح متهم می نمایند، رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان گفت که این کشور در فرایند افغانستان حُسن نیت دارد.

ارتش پاکستان: در فرایند صلح افغانستان حُسن نیت داریم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از ملاقات با طالبان و ارائه طرح دولت انتقالی به این گروه برای ملاقات با سران سیاسی و نظامی پاکستان به اسلام آباد رفت.

براساس بیانیه سفارت آمریکا در اسلام آباد، خلیلزاد در ملاقات با ژنرال قمر جاوید باجوا رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان و مقامات ارشد غیرنظامی بر ضرورت تسریع پیشرفت به سوی صلح عادلانه و پایدار در افغانستان تاکید نمود.

بیانیه می افزاید که خلیلزاد در این ملاقات بر نقش مهم پاکستان در فرایند صلح، بویژه برای یاری به افغان ها برای دستیابی به یک توافق سیاسی و آتش بس گسترده تاکید نموده است.

نماینده ویژه آمریکا همچنین گفت که واشنگتن به مشاوره نزدیک با متحدان، شرکا و کشورهای منطقه در خصوص چگونگی حمایت جمعی از فرایند صلح افغانستان ادامه خواهد داد.

براساس بیانیه ارتش پاکستان، ژنرال باجوا نیز در این ملاقات گفته که حمایت پاکستان از فرایند صلح افغانستان نشانه حُسن نیت این کشور است.

کارشناس ها می گویند که خلیلزاد در این سفر درباره طرح دولت مشارکتی بین طالبان و دولت افغانستان رایزنی می نماید.

پاکستان درحالی از حُسن نیت خود در فرایند صلح افغانستان می گوید که روز گذشته اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در ملاقات با شماری از بزرگان جنبش تحفظ پشتون و حزب عوامی ملی از خیبرپشتونخوا گفت: پاکستان باید این جنگ اعلام نشده را خاتمه داده و افغانستان آزاد، مستقل و دموکراتیک را بپذیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 859

به "ارتش پاکستان: در فرایند صلح افغانستان حُسن نیت داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش پاکستان: در فرایند صلح افغانستان حُسن نیت داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید