تور روسیه: حمله تند روسیه به نشست دموکراسی در آمریکا

به گزارش مجله ایرکا، سخنگوی کاخ کرملین نشست به اصطلاح دموکراسی در آمریکا را کوشش واشنگتن برای ایجاد تفرقه بین ملت ها خواند و تاکید نمود که نگرش روسیه به آن صددرصد منفی است.

تور روسیه: حمله تند روسیه به نشست دموکراسی در آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین نشست موسوم به نشست دموکراسی در ایالات متحده را کوشش واشنگتن برای ایجاد تفرقه بیشتر در میان ملتها خواند.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، این نشست قرار است در ماه دسامبر برگزار گردد.

پسکوف رویکرد روسیه به این نشست را کاملا منفی خواند.

دیمیتری پسکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: نگرش ما به این رویداد صددرصد منفی است. این اقدام چیزی نیست جز ایجاد خط و خطوط و تفرقه بیشتر. در دهه 1990 ما خیلی کوشش کردیم تا این صف بندیها و تقسیمات را کاهش بدهیم و حذف کنیم اما آمریکا اکنون کوشش می نماید دوباره آن را ایجاد کند و کشورها را براساس عقاید خود به خوب و بد تقسیم بندی کند.

وی تاکید نمود، دیدگاه آمریکا ارتباطی با واقعیات ندارد.

سخنگوی کرملین در ادامه اضافه کرد: این با احساسات عمومی در دنیا منافات دارد. کشورها خودشان تصمیم می گیرند چگونه زندگی نمایند بدون اینکه اهمیت بدهند دیگران چه می گویند. با این حال ایالات متحده به این رویکرد و رویه خود ادامه می دهد.

براساس گزارش تاس، دیگر مقامات روسیه نیز معتقدند که آمریکا در پی آن است که عقاید شخصی خود را درباره دموکراسی تحمیل کند و این واژه را خصوصی سازی کند.

واشنگتن میخواهد روزهای نهم و دهم دسامبر نشستی را تحت عنوان نشست دموکراسی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار کند و بیش از 110 کشور را به این نشست دعوت نموده است.

چین نیز برگزاری چنین نشستی را محکوم نموده است.

وزارت امور خارجه این کشور دعوت آمریکا از تایوان برای حضور در نشست دموکراسی را محکوم و توقف تبانی با جدایی طلبان تایوانی را خواهان شده است.

روزنامه گاردین نیز به نقل از ژو فنگ لیان سخنگوی دفتر امور تایوان در دولت چین نوشت، دعوت از تایوان در این نشست اشتباه بوده و پکن با هرگونه تعامل رسمی بین ایالات متحده و منطقه تایوان چین مخالف است.

این مقام دولت چین اضافه کرد: این موضع گیری، شفاف و ثابت است. از ایالات متحده می خواهیم به اصل چین واحد و سه اعلامیه رسمی در این زمینه پایبند باشد.

چندی پیش سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در مصاحبه ای گفته بود: آن ها (آمریکایی ها) ایده برگزاری نشست دموکراسی را پیش می برند. این نشست ماه دسامبر و به دعوت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده برگزار می گردد. مطمئناً ما در این نشست دعوت نیستیم و چین نیز در فهرست مدعوین دیده نمی گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1267

به "تور روسیه: حمله تند روسیه به نشست دموکراسی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: حمله تند روسیه به نشست دموکراسی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید