عفو های ترامپ باعث سقوطش خواهد شد

به گزارش مجله ایرکا، وکیل سابق رئیس جمهور آمریکا پیش بینی کرد او در روز های آینده اعضای خانواده اش را هم مورد عفو قرار دهد، اما گفت به دلایل حقوقی ممکن است این فرمان ها در نهایت به ضرر خود او تمام شود.

عفو های ترامپ باعث سقوطش خواهد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایکل کوهن وکیل شخصی و کار چاق کن سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به او درباره فرمان های عفوش در روز های پایانی ریاست جمهوری هشدار داد.

کوهن که به دلیل چند محکومیت در حبس خانگی است، در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی گفت اگر او گفتن حقیقت را انتخاب نکرده بود، یکی از این عفو ها را دریافت می کرد.

ترامپ در روز های اخیر تعدادی از متحدان سیاسی خود از جمله مایکل فلین، پائول منافورت، چارلز کوشنر، راجر استون و جورج پاپادوپولوس را مورد عفو قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک، کوهن معتقد است در روز های آینده هم این فرایند ادامه خواهد یافت و ترامپ قصد دارد مهمترین آدم های زندگی اش را هم عفو کند.

کوهن در توضیح این مسئله گفت ترامپ قصد دارد هر بار با بخشیدن عده ای مردم آمریکا را خسته کند و هر بار که آن ها به رسانه ها گوش می دهند، خبر عفو تعدادی را بشنوند تا جایی که دیگر بگویند بس است لطفا فقط برو.

وی در ادامه گفت هنوز روز های زیادی از دوره ترامپ مانده و این زمانی است که او تلاش خواهد کرد قدرت عفو خود را برای جارد کوشنر (داماد ترامپ)، دان، ایوانکا، اریک (فرزندان ترامپ)، آلن ویسلبرگ (از مدیران مالی سازمان ترامپ) و هر کسی که او فکر می کند ممکن است مشمول کیفرخواست فدرال شود، صادر کند.

کوهن در ادامه گفت: در حالی که این بخشش ها برای خانواده و دوستان ترامپ مفید است شاید برای خود او آنچنان مناسب نباشد. زیرا به محض بخشودگی از یک جرم، آن ها دیگر نمی توانند بخاطر آن جرم محکوم شوند که به این معناست که نمی توانند متمم پنجم قانون اساسی را (که شهادت دادن علیه خود را غیر اجباری اعلام می کند) درخواست کنند. این یک مشکل اساسی برای دونالد ترامپ ایجاد می کند و بنابراین همه آن ها ممکن است در نهایت باعث سقوط او شوند، زیرا علیه خودش در دادگاه شهادت خواهند داد.

اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در عفو شمار زیادی از نزدیکانش واکنش منفی مقامات هر دو حزب این کشور را به همراه داشته است.

بن ساس سناتور جمهوری خواه در بیانیه ای عفو راجر استون، مشاور پیشین و پائول منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ را اقدامی از اساس مفاسدانه توصیف کرد.

از جمله افراد دیگری که توسط ترامپ عفو شدند، چارلز کوشنر، پدر داماد ترامپ است. کریس کریستی فرماندار پیشین ایالت نیو جرسی که محاکمه او را بر عهده داشت، در واکنشی گفت جرایم چارلز کوشنر یکی از زننده ترین مواردی بود که با آن ها سروکار داشت.

همچنین آدام شیف که رهبری جلسات استیضاح ترامپ را در کارنامه دارد، درباره عفو منافورت گفت: در خلال تحقیقات [رابرت]مولر، وکیل ترامپ عفو منافورت را بر سر زبان ها انداخت. منافورت از همکاری با دادستان ها سر باز زد، دروغ گفت و محکوم شد و ترامپ او را به خاطر خبرچینی نکردن مورد ستایش قرار داد. اکنون عفو او از سوی ترامپ نقشه های مفسدانه او را کامل می کند.

اواسط ماه آذر یک منبع آگاه گفته بود که بحث هایی که در روز های اخیر درباره تصمیم ترامپ درباره صدور حکم عفو برای سه فرزند اول خود، داماد و مشاورانش از جمله رودی جولیانی وکیل مدافع شخصی وی، صورت گرفته، بیشتر در قالب یک رئیس جمهوری است که احساس می کند بشدت تحت فشار و گرفتار است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز پیش تر گزارش کرده بود ترامپ اعضای خانواده اش را از بیم هدف قرار دریافت از سوی جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در فهرست عفو خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 757

به "عفو های ترامپ باعث سقوطش خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفو های ترامپ باعث سقوطش خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید