قوت گیری جریان تقاضا در بورس تهران

به گزارش مجله ایرکا، تهران (پانا) - امروز 25 آبان 1400 جریان تقاضا در معاملات بورس تهران تقویت یافت، این در حالی بود که شاخص ها همه نزولی شدند.

قوت گیری جریان تقاضا در بورس تهران

به گزارش اقتصادنیوز، معاملات بازار سهام در روز سه شنبه اگرچه متفاوت از روز دوشنبه با فشار کمتری دنبال شد اما باید منتظر معاملات فردا هم بود که آیا شاخص از کامال 1.4 میلیون واحد خارج میشود یا در همان کانال به راستا خود ادامه میدهد. البته اگرچه شاخص ها منفی شدند اما جریان تقاضا در سرانجام معاملات امروز قوت گرفت. شاخص کل بورس با افت 7.7 هزار واحد (معادل 0.54 درصد) در نقطه 1.408 میلیون واحد و شاخص کل هم وزن نیز با 930 واحد افت (معادل 0.24 درصد) در نقطه 383.9 هزار واحد ایستاد. فارس، شپدیس، شستا و فولاد بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص داشتند اما پاکشو با افزایش قیمت تا حدی از رشد بیشتر شاخص کاست. ارزش کل معاملات امروز نیز 13 هزار میلیارد تومان بوده که سهم معاملات خُرد سهام 4.2 هزار میلیارد تومان برآورد شد.

شاخص کل فرابورس هم با کاهش 34 واحدی در نقطه 20.2 هزار واحد ایستاد و این درحالی بود که زاگرس، بپاس و هرمز بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص داشتند.

خروجی و ورودی پول حقیقی ها و حقوقی ها

تراز پول حقیقی ها نیز همچون دیروز برای سهام منفی و برای صندوق های با عایدی ثابت مثبت شد اما از شدت آن کاسته شد؛ بدین ترتیب 37.5 میلیارد تومان پول حقیقی ها از بازار سهام خارج شد و 22.1 میلیارد تومان هم از پول حقیقی ها به صندوق های با عایدی ثابت وارد شد. با این وصف جریان پول حقیقی ها در معاملات امروز برای بازار سهام مثبت ارزیابی شده است.

بیشترین ورودی پول حقیقی ها نیز برای پاکشو با 61.5 میلیارد تومان بود. انرژی با 32.1 میلیارد تومان، سمگا با 16.7 میلیارد تومان، کدما با 8.9 میلیارد تومان و کالا 7.7 میلیارد تومان در فهرست بالاترین ورودی پول حقیقی ها به ثبت رسید. بیشترین خروجی پول حقیقی ها هم برای برکت با 10.7 میلیارد تومان، فملی با 9.4 میلیارد تومان، فسبزوار با 8.4 میلیارد تومان، بپاس با 7.8 میلیارد تومان و خراسان با 7.7 میلیارد تومان بود.

حقوقی ها در پرتفوی امروز خود، بانکی ها (وبملت، وپارس و وتجارت) و فلزی ها (فولاد) و پالایشی ها (شبندر) را در موقعیت های خرید و نماد بورس را در موقعیت فروش قرار دادند.

سرانه معامله حقیقی ها به نفع خریداران به سرانجام رسید؛ بدین ترتیب سرانه خرید حقیقی ها 14.6 میلیارد تومان و سرانه فروش حقیقی ها 13.4 میلیارد تومان برآورد شد.

در این میان ارزش صف های خرید و فروش به نفع صف های خرید به سرانجام رسید؛ ارزش اولیه صف خرید نزدیک 1.4 هزار میلیارد تومان بود که درانتهای معاملات ارزش این صف به 559.1 میلیارد تومان تقلیل یافت. ارش اولیه صف فروش نیز 453.1 میلیارد تومان بود که در سرانجام معاملات ارزش صف های فروش به 421.8 میلیارد تومان تقلیل یافت.

آن هایی که سود کردند/ آن هایی که زیان کردند

بیشترین بازدهی در بورس برای پردیس با 4.97 درصد بود. سفار، آپ و غنوش جزو دیگر نمادهایی بودند که بیشترین بازدهی را در بورس به ثبت رساندند. توسن در فرابورس بیشترین بازدهی را با 5 درصد تجربه کرد. اوان و کوثر هم با بالاترین بازدهی در فرابورس روبه رو بود.

بیشترین زیان را در معاملات امروز بورس برای پترول با 4.98 درصد بود. شفا و حپترو بیشترین کاهش قیمت را بعد از پترول در بورس تجربه کردند. غگلستا با 4.87 درصد و رافزا با 4.86 درصد بیشترین زیان را در فرابورس تجربه کردند.

شترین حجم معاملات در بورس برای نماد بورس و نمادهای خودرویی (خبهمن و خگستر) و بانکی ها (وبملت) بود. بیشترین کاهش ارزش بازار برای فارس، شپدیس، شستا و فولاد بود که بیشترین تاثیر را هم در کاهش شاخص کل داشتند. بیشترین حجم معاملا در فرابورس هم برای کرمان، حآفرین، سمگا، وهور و فرابورس بود. بیشترین کاهش ارزش بازاردر فرابورس هم برای زاگرس، بپاس و هرمز بود که بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص کل فرابورس داشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1243

به "قوت گیری جریان تقاضا در بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوت گیری جریان تقاضا در بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید